Fórum ÚNSS

Informačné technológie => Technická poradňa => Téma založeno: peter 30. Srpen 2011, 13:18:10

Název: windows 7 a pouzivatelia s citacom obrazovky
Přispěvatel: peter 30. Srpen 2011, 13:18:10
Ahojte,
Tento text:
http://cezap.sk/informacie/technologie-pristupu-k-informaciam/nastavenia-zlepsujuce-pouzitelnost-microsoft-windows-7-pre-pouzivatelov-citacov-obrazovky/
by mohol byt uzitocny pre tych co zacinaju pouzivat Windows 7 a radi by ho nastavit tak aby sa s nim co najlepsie pracovalo s citacom obrazovky. Ak viete o niecom uzitocnom co v texte chyba, tak mi prosim napiste.
Název: Re:windows 7 a pouzivatelia s citacom obrazovky
Přispěvatel: ondrej_rosik 16. Září 2013, 17:40:31
Tento text mi pomohol, doplním len jednu vec. S NVDA som pozoroval značne pomalú navigáciu po priečinkoch hlavne ak som sa presúval medzi súbormi. Prechod fokusu trval niekedy aj sekundu. Asi je dobré povipínať kadejaké tabli (či table?) zobrazenia. Takže som si otvoril priečinok s dátami, v mojom prípade G:\ Tabulátorom som našiel príkazový modul. Šípkou dole na podmenu rozloženie a tam odčiarknuť tablu podrobností, tablu ukážok a navigačnú tablu. ostatné som nemal začiarknuté a neskúmal som, ktorá z týchto troch to spôsobuje. Každopádne navigácia jeteraz normálna. Akk používate výhradne Free commander tak je to jedno, s tým to fungovalo vždy bez zaostávania.
Název: Re:windows 7 a pouzivatelia s citacom obrazovky
Přispěvatel: Marek 16. Září 2013, 18:04:45
No ved to, ze my filemanageristi na taketo veci  casto neprideme. Vdaka za tip.