Fórum ÚNSS

Informačné technológie => DRM ochrana súborov, SKN a nevidiaci používatelia => Téma založeno: admin 18. Leden 2010, 12:57:45

Název: Východisková situácia
Přispěvatel: admin 18. Leden 2010, 12:57:45
Súčasný stav:

Alternatívy:

autor textu: Peter Lecký
Název: Re: Východisková situácia
Přispěvatel: sitaa 10. Duben 2010, 19:40:56
o tom watermarkingu to sa mi pacilo.
Název: Re:Východisková situácia
Přispěvatel: ondrej_rosik 20. Únor 2014, 08:18:57
Spomínaný watermarking som už zažil v praxi na serveri audiolibrix.com. Z ich stránky citujem:
"•Každý audio mp3 súbor zakúpený zo stránok audiolibrix je podpísaný vodoznakom v celej jeho dĺžke tak, aby bolo možné kedykoľvek identifikovať majiteľa daného súboru/knihy. Táto ochrana je úplne transparentná a nijako neobmedzujúca užívateľa pri prehrávaní, avšak vyditeľná a potrebná pre účely zabezpečenia obsahu patriaceho audiolibrix a vydavateľom poskytujúcich tento obsah pre našich zákazníkov.
•V prípade odhalenia nelegálnych kópií obsahu audiolibrix či už na internete, alebo na nelegálne distribuovaných pamäťových médiách sme schopní na základe tohto podpisu kedykoľvek identifikovať pôvodného majiteľa, nášho zákazníka, ktorý poskytol takýto obsah ďalej.
•Vodoznak nie je možné odstrániť kopírovaním či prekódovaním audiostopy a zostáva vyskladateľný a viditeľný aj napriek viacnásobným modifikáciám súboru.
•Zmyslom tejto ochrany súborov nie je limitácia zákazníkov legálne zakúpeného obsahu, ale limitácia zneužívateľov a nelegálnych distribútorov nášho obsahu.
•V prípade zistenia zneužitia nášho obsahu akýmkoľvek spôsobom, audiolibrix okamžite pristupuje k upovedomeniu a trestnoprávnemu vyvodzovaniu zodpovednosti za taký čin."
zdroj
https://www.audiolibrix.com/sk/Info/Page/6/ako-to-funguje
Název: Re:Východisková situácia
Přispěvatel: Marek 20. Únor 2014, 09:13:10
Vdaka, Ondrej, poslem dalej.