Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - olesoft

Stran: [1]
1
Technická poradňa / efektývne vyhľadávanie na internete
« kdy: 5. Leden 2015, 19:36:19 »
Zdravím!
Chcel by som sa Vás opýtať na pár tipov a trikov ako sa dá hľadať čo naj efektývnejšie na internete.
Existujú ešte okrem google aj vyhľadávače ktoré dokážu vyhľadávať na celom internete prístupné disky ako sú napríklad:
\\nejaká ip?
Prípadne existujú nejaké podobné nástroje aj na Ftp servery?
Už skoro mesiac hľadám informácie o tom ako do detailov funguje zvuková karta, ale neviem nájsť žiadny článok ktorý by mne ako nevidiacemu túto problematiku kompletne vysvetlil, pretože neviem ako by som mohol googlu zadať svoju požiadavku tak aby ma čo najbližšie priblížil k hľadanej téme a ak aj nájdem nejaký článok, tak väčšinu vecí ukazujú na obrázkoch a to je dosť veľký problém, pretože mne ako nevidiacemu nič to potom nehovorí.
Pokúšam sa hľadať odpovede na tieto otázky:
1. z akých súčiastok sa skladá samotná zvuková karta?
2. Kolko digitálno analógových a analógovo digitálnych prevodníkov obsahuje?
3. Je to tak, že stereo zvuková karta obsahuje aj 2 DAC a ADC pre každý kanál 1?
ˇ4. Môže ovplivniť kvalita digitálno analógových a analógovo digitálnych prevodníkov samotnú kvalitu zvuku?
Tieto otázky tu uvádzam ako príklad na to aké informácie by som potreboval vyhľadať.
Pretože aj na Wikipédii som čítal ak som si dal vyhľadať informácie o DAC/ADC, tak som našiel rôzne princípy týchto prevodníkov, ale aké princípy používajú zvukové karty?
Ide o prevodníky založené na: Napäťovom princípe, nábojovom princípe, s postupnou aproximáciou a podobné termíny a už nejako sa v tom strácam.
Za aké koľvek rady a tipy vopred srdečne ďakujem.
S pozdravom František Ollé

2
Technická poradňa / Falošný USB kľúč
« kdy: 3. Leden 2015, 20:48:05 »
Zdravím!
Obraciam sa na Vás z takou technickou otázočkou. Narazil som pravdepodobne na falošný USB kľúč, ktorý som kúpil s tým, že má 128 GB, ale pri zápise na ten kľúč ak ho zaplním napríklad do polovice tak sa mi začnú strácať dáta. Máte s tým niekto skúsenosti? Dá sa to nejako opraviť? Ja som našiel jeden článok ako na to, ale veľmi si netrúfam všeličo neznáme sťahovať a inštalovať si do počítača, takže preto sa pýtam či nemá niekto nejaký overený recept na tento problém.
Za pomoc vopred srdečne ďakujem.
S pozdravom František Ollé

3
Prístupné programy a hry / cameyo
« kdy: 16. Leden 2012, 11:09:32 »
Ahojte" Opravujem článok s informáciami o programe cameyo, ktorý som nedávno publikoval, pretože boli o ňom niektoré chybné informácie čo sa týka licencie a prikladám stručný popis tohto programu.
Cameyo 1.7.634
Virtualizační aplikace Cameyo nabízí zajímavou funkci převodu jakéhokoli programu na samostatně spustitelný balíček, použitelný bez instalace na kterémkoli počítači. Cameyo uloží aktuální stav počítače jako bod obnovení a poté monitoruje instalaci zvoleného programu. Na základě změn provedených instalátorem v souborech na počítači a registru Windows vytvoří Cameyo jediný spustitelný soubor se všemi potřebnými součástmi programu.


Prakticky stejnou funkci najdete také na domovském webu programu, kde si můžete po bezplatné registraci vytvářet samostatně spustitelné balíčky programů z instalátorů uložených ve vašem počítači nebo stažených z internetu. Online aplikace vytvoří balíček a pošle vám odkaz k jeho stažení e-mailem.

S nástrojem Cameyo si snadno vytvoříte přenosnou verzi libovolného programu k použití z USB flash disku nebo třeba přímo z úložiště DropBox.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
CENA: freeware
a ešte odkaz na stránku:
http://www.cameyo.com

Stran: [1]