Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pietro4044

Stran: [1]
1
Technické zaujímavosti / Rumola - nástroj na lúštenie Captche
« kdy: 26. Červenec 2018, 10:03:00 »
Nedávno som narazil na zaujímavú alternatívu, ktorá vo forme rozšírenia v prehliadači google Chrome dokáže rozpoznávať obrázkové Captche. Ide o rozšírenie Rumola – bypass Captcha, ktoré vyvinul Victor Surogin zo skypinput.com. Služba funguje podobne ako Webvisum, no rozdiel je v tom, že je spoplatnená a dá sa nainštalovať do prehliadačov Chrome, Firefox a Safari(v súčasnosti doplnok nefunguje vo Firefoxe Quantum). Okrem Windows je použiteľná aj v operačnom systéme Android.
Inštalácia rozšírenia do prehliadača Chrome:
V prehliadači Chrome na stránke http://skipinput.com potvrdíte odkaz Get Rumola extension for chrome. Následne pozitívne potvrdíte všetky výzvy prehliadača. Po nainštalovaní rozšírenia si otvoríte cez menu alt alebo zadaním príkazu chrome:extension do adresného riadku správcu rozšírení.
Na otvorenej stránke navigáciou po nadpisoch vyhľadáte nainštalované rozšírenie Rumola a aktivujete tlačidlo podrobnosti. V novootvorenom okne navigáciou po tlačidlách vyhľadáte tlačidlo možnosti, ktoré aktivujete. Otvorí sa stránka, kde sú informácie o nastavení rozšírenia, vrátane prihlasovacích údajov. Vyhľadáte položku s textom purchase more credits(kúpiť viac kreditov), ktorú aktivujete. Pozor, táto položka sa javí s NVDA ako čistý text, ale keď je na nej umiestnený kurzor, tak po jej aktivácii sa otvorí stránka, kde sa dajú zakúpiť kredity, t.j. balíky s počtom možných rozpoznaní obrázkových kódov. Balíky sú vo dvoch variantoch, 50 kreditov za 0,99 amerických dolárov s platnosťou na jeden rok a 150 kreditov v cene 1,99 amerických dolárov s platnosťou na šesť mesiacov. Po potvrdení vybratého balíka budete presmerovaný na platobnú službu PayPal, kde zrealizujete svoju platbu. Ihneď po realizácii platby na serveroch Rumoly budete mať vytvorený používateľský účet, o čom vás informuje mail, v ktorom dostanete prihlasovacie meno a heslo. Tieto údaje zadáte v nastaveniach rozšírenia a doplnok môžete začať používať.
Ako to funguje?
Po načítaní webovej stránky, ktorá obsahuje Captchu, Rumola buď automaticky Captchu deteguje, o čom ste informovaní anglickou hlasovou hláškou Captcha found on this page, alebo ju detegujete manuálne cez kontextové menu na editačnom poli aktiváciou položky use this field to enter Captcha. Samotné rozpoznanie kódu spustíte opätovnou aktiváciou položky use this field to enter Captcha v kontextovom menu. Do pár sekúnd sa program pokúsi na serveroch Rumoly rozpoznať obrázkový kód a v prípade úspechu ho automaticky vloží do požadovaného editačného poľa, o čom budete informovaný hlasovou notifikáciou. Už som písal, že služba je platená, ale poplatok je len symbolický. Ak ste na PayPale, nemusíte nikomu ďalšiemu zverovať údaje vašej platobnej karty a získate možnosť rozpoznávať obrázkové kódy. Ak nechcete „kupovať mačku vo vreci,“ rozšírenie si môžete vyskúšať na prvých piatich obrázkových kódoch bezplatne počas prvých troch mesiacov hneď po prvotnej inštalácii do prehliadača.

2
Prístupné programy a hry / COrvus
« kdy: 4. Říjen 2017, 17:29:42 »
Nedávno vyšla nová verzia s označením 1.50 programu COrvus, ktorým sa dá veľmi jednoducho a intuitívne ovládať mobilný telefón so systémom Android.
Nevidiaci s týmto programom nemá problém na dotykovom telefóne komfortne príjmať hovory, spravovať kontakty, čítať SMS maily, prezerať webové stránky, pracovať so súbormi a používať množstvo ďalších užitočných funkcií navrhnutých pre nevidiacich. Zároveň je možné využívať aj programy tretích strán.

Čo priniesla verzia 1.5.0 
Nové moduly v COrvus Prostredí
Aplikácia Západoslovenská distribučná: Sprostredkováva informácie o aktuálnych poruchách a plánovaných odstávkach v distribučnej sieti Západoslovenskej distribučnej, umožňuje vyhľadať a kontaktovať elektrikára v danom okrese, filtrovanie elektrikárov podľa poskytovaných služieb, obsahuje kontakty na linky pre zákazníkov a hlásenie porúch.
Aplikácia sťahovanie kníh: umožňuje prehľadávanie katalógov knižníc a v prípade, že sú v aplikácii zadané prihlasovacie údaje, tak aj sťahovanie kníh. Verzia 1.5 umožňuje pracovať s knihami v: Slovenskej knižnici pre nevidiacich v Levoči, v medzinárodnej knižnici Librivox, v knižnici KDD (knihovna digitálních dokumentú) a knižnici Mathilda
 Ostatné nové funkcie a vylepšenia
Správca súborov vie teraz rozbaľovať Zip archívy.
V editačných poliach a na klávesnici Corvus používanej mimo špeciálneho prostredia je možné používať na zadávanie textu diktovanie hlasom. Na aktiváciu funkcie použite dlhšie pridržanie 1-shiftu, diktovanie dokončite uvoľnením 1-shiftu, v prípade dlhšieho ticha sa ukončí automaticky. Pri použití tejto funkcie je potrebné aktívne pripojenie na internet.
Diktovanie v Slovenčine a Češtine rozpoznáva aj základné interpunkčné znamienka a znak pre nový riadok. Podrobnosti možno nájsť v používateľskej príručke
V kontextovej ponuke všetkých editačných polí sa nachádza položka, umožňujúca odstrániť diakritiku z aktuálneho textu. Funkcia môže byť užitočná pri diktovaní SMS.
Aplikácie telefón a kalkulačka boli upravené tak, aby v nich bolo možné používať na zadávanie údajov diktovanie hlasom.
V režime čítač obrazovky teraz funguje pri prešvihávaní zoznamov automatické rolovanie, zoznamy teda nie je potrebné ručne posúvať.
V ponuke pomocník pribudla položka gestá, umožňujúca zobraziť kontextovú nápoveď pre rôzne aplikácie a prvky ovládacieho prostredia. V zozname ktorý sa zobrazí vyberte a aktivujte ľubovoľnú položku.
Zmeny vo funkciách a ovládaní
V aplikácii Android aplikácie od tejto verzie nie je možné použiť gesto švih doprava na označenie aplikácie ako obľúbenej. Na zmenu stavu obľúbená resp. neobľúbená aplikácia použite položku zmeniť stav, nachádzajúcu sa v kontextovej ponuke.
Corvus od tejto verzie vyslovuje v Slovenčine znak * ako hviezdička a znak / ako lomeno, aby sa zlepšilo ich rozpoznávanie pri diktovaní hlasom
Corvus teraz pri prechode cez nastavenia hesiel (napríklad v mailovom klientovi a knižniciach) vyslovuje 3 hviezdičky ktoré sa pri položkách zobrazujú v prípade, že je zadané nejaké heslo tak, aby boli vyslovované s použitím ľubovoľnej syntézy reči.
Pri aktivovaní platenej licencie si teraz používateľ nevyberá typ licencie, typ sa určuje automaticky na serveri Corvusu.
Pribudlo obmedzenie, ktoré umožňuje poslať licenčnú požiadavku len raz za 3 minúty
Demo verzia Corvusu je teraz funkčná až 90 dní a je možné ju stiahnúťtu:

http://corvuskit.com/files/corvus.apk

Stránka programu:

http://corvuskit.com/

3
Občianske združenie Prodeep v týchto dňoch spustilo internetové vysielanie televízneho kanálu pre hendikepovaných a o hendikepovaných TV Prodeep.
Jedná sa o prvý televízny kanál tohto druhu, ktorý vysiela nepretržite 24 hodín denně, 7 dní v týždni.
TV Prodeep je otvorená všetkým, čo chcú pomáhať, čo chcú byť aktívni a čo majú čo ponúknuť.

Adresa vysielania je
www.tvprodeep.cz

4
O zverejnenie tejto ponuky ma poziadali madarski priatelia a ide o ponuku letneho medzinarodneho tabora v Madarsku, ktory nie je urceny len mladezi. Vzhladom na to, ze tabor je urceny pre anglicky hovoriacich zaujemcov, text podmienok zverejnujem bez prekladu v anglictine.

Dear Friends,

I am contacting you on behalf of Sports and Leisure Association for the
Visually Impaired (LASS). LASS is an NGO operating in Hungary. As the name
shows , we offer people with and without visual impairments opportunities
for sport and active relaxation.

We have many years of experience in organising active, accessible, outdoor
Summer camps for international groups.

I am now contacting you to call your attention to a camp we are offering you
for the Summer of 2015.

Venue: Tokaj (northern Hungary

Dates: 4-11 July, 2015

Participants: 10 visually impaired folks from Hungary, 10 visually impaired
folks from abroad, 10 sighted, English-speaking, Hungarian volunteers.

Although the detailed programme isn't ready yet, here are some things we are
surely going to have fun doing:

-          canoe on Bodrog river,

-          visit the cave bath in Miskolctapolca

-          visit Europe's biggest bathing complex in Hajduszoboszlo
(
http://uk.hungarospa.hu/.)

-          visit a local wine cellar and taste the world famous wine of
Tokaj

-          go hiking in the surrounding, hilly area

-          visit the Satoraljaujhely adventure park

-          have fun showdown matches at the end of the day.


Friends from abroad are expected to arrive in Budapest on 4 July till early
in the afternoon. Departure from Budapest is due for July 11, afternoon
hours. Travel to Tokaj and later back to Budapest happens together by train.
During the week a private bus is taking the group to the different venues.

Accommodation is in a little, 3-star hotel, fully booked for our group.
(
www.sosborhaz.hu

 
<http://www.sosborhaz.hu/>
 )

Cost of participation: 280 eur/person, which includes:

-          7 nights accommodation in rooms for 2-4,

-          All meals for the week,

-          English-speaking volunteers' assistance for the week,

-          Guiding from airport/train station on arrival and departure,

-          Private bus for the group during the week,

-          Tickets to all museums/baths etc.


Please note that the following costs are not included in the price!:

-          travel to Hungary,

-          train journey (return ticket) between Budapest and Tokaj (40 eur
approx.)

-          travel/health insurance


Participants from abroad are required to be fluent in English. Physical
fitness is something you will need, but please, don't think only
professional sportspeople are welcome  However, we call your attention
that programmes like canoing require some endurance. This time there is only
a minimum age limit, which is 18, but don't worry if you are over 30


If you are interested to take part, don't hesitate to contact me at
gombas.judit@gmail.com

 till 21 March. However, I suggest you contact me ASAP
if you are interested to come, since we have places for no more than 10
persons. Please, remember that we are not in the position to welcome sighted
guides. Candidates will be asked to pay a deposit of 100 eur to confirm
their participation (detailed information will be sent to those involved).

I'd like to inform you that the project is not EU-funded; it is realised by
sponsoring and your financial contribution.


Feel free to get in touch with me with any further questions.

With regards,
Judit

5
Technické zaujímavosti / CAPTCHA v Google Chrome
« kdy: 3. Prosinec 2013, 20:11:53 »
Nedávno som narazil na zaujímavú informáciu týkajúcu sa rozpoznávania obrázkovych captcha kódov. Doteraz pre užívateľov screenreaderov bolo okrem asistencie vidiaceho možné používať doplnok Webvisum do Mozily. http://forum.unss.sk/index.php?topic=12.msg40#msg40
Ja by som sa chcel zmieniť o službe pre prehliadač Chrome, kde je k dispozícii služba CAPTCHA Help a tiež o alternatívnom e-mailovom zasielaní obrázkovych kódov.

Ako to funguje
V súčasnosti sú ponúkané dve možnosti, ako sa popasovať s obrázkovým CAPTCHA. "Rozšírenie pre prehliadače Chrome a Chromium" a "E-mailové odoslanie požiadavky na prečítanie obrázku CAPTCHA". Aktuálne sa pripravujú rozšírenia / doplnky pre ďalšie prehliadače: Firefox, Safari, Internet Explorer.
Podstata oboch služieb spočíva v odoslaní snímky CAPTCHA obrázku operátorovi (dostupnom 24 hodín 7 dní v týždni), ktorý CAPTCHA prečíta a užívateľom náležitým spôsobom odpovie.
Inštalácia
Inštaláciu je možné vykonať bežným spôsobom:
Vo svojom prehliadači zadajte URL adresuhttps://chrome.google.com/webstore/detail/captcha-help-cz/dnkcdpapkjlclbdchpohppjoaaifnmnj
Kliknite na tlačidlo "+ Bezplatne"
Zobrazí sa bezpečnostná otázka "Pridať rozšírenia CAPTCHA Help, CZ?" Kliknite na tlačidlo "Áno". Ak chcete, môžete si najskôr na webe prečítať informácie o bezpečnosti v kapitole "Súkromie"
Ďalej postupujte podľa zobrazených pokynov.
Niektoré čítacie zariadenia môžu mať problém s čítaním dialógu, ktoré sa zobrazuje vo webstore Chromu. Problém bol zistený napr u NVDA 2013.2. JAWS 14 dialóg číta. Ja naopak som mal problém s JAWS-om, s NVDA šlo všetko bez problémov. Preto môžete využiť nasledujúce spôsob inštalácie:
Rozšírenie si stiahnite. [ captchahelp_cz.tar.gz ], [ captchahelp_cz.zip ]
Rozbaľte rozšírenie.
Vo svojom prehliadači zadjte chrome :/ / extensions /
Označte checkbox "Režim pre vývojárov" (vľavo hore)
Kliknite na tlačidlo "Načítať rozbalené rozšírenie ..."
Vyberte rozbalené rozšírenie a potvrďte.
Základné nastavenie
Ak máte rozšírenie nainštalované, je potrebné vykonať jeho nastavenie:
Vo svojom prehliadači zadajte chrome :/ / extensions /
Kliknite na link "Možnosti" - nachádza sa u rozšírenie CAPTCHA Help.
Postupujte podľa pokynov uvedených na novo zobrazenej stránke "CAPTCHA Help - nastavenie doplnku prehliadača".
Voľba tímu operátorov
S narastajúcim počtom užívateľov as postupným rozširovaním služby CAPTCHA Help do ďalších krajín vzniká potreba zavádzať ďalšie tímy operátorov, ktoré spracúvajú požiadavky užívateľov.Ak tím nevyberiete, vaše požiadavky bude automaticky vybavovať tím operátorov spoločnosti CZ.NIC alebo tím zodpovedajúci vašej krajine. Zoznam sa bude postupne rozširovať:
Krajina:
Spoločnosť:
Poznámka:
Česká republika
Www.eu.sk. zspo
Kód nie je potrebný v nastavení zadávať
   
Používanie
Nainštalované a nastavenej rozšírenie možno používať veľmi jednoduchým spôsobom. Ak sa stretnete s webovou stránkou, kde sa nachádza CAPTCHA, ktorý nemôžete prečítať:
CAPTCHA majte v zobrazenej časti prehliadača (z dôvodu zachovania dostatočnej úrovne súkromia sa nič mimo zobrazenú časť prehliadača operátorovi nezobrazí).
Aktivujte rozšírenie CAPTCHA Help - buď kliknutím na ikonu "CAPTCHA Help" v pravom hornom rohu prehliadača alebo použitím klávesovej skratky "Ctrl + Shift + H".
Požiadavka na prečítanie CAPTCHA (snímku zobrazenej časti prehliadača) je automaticky odoslaná tímu operátorov (z dôvodu zachovania dostatočnej úrovne súkromia operátor nevie, kto požiadavku odoslal, nevidí ani URL adresu príslušného webu).
Čakajte na odpoveď operátora. Na tú by ste nemali čakať dlhšie, než niekoľko minút. Ja som čakal asi minútu. Odpoveď vám dorazí na stránku https://www.captchahelp.cz/váš_klíč (pre zobrazenie tejto stránky môžete použiť klávesovú skratku "Ctrl + Shift + K") a ak máte nastavenú notifikáciu, potom budete na príchod správy upozornený zobrazením dialógového okna a krátkym zvukom.
Prichádzajúci prečítaný kód opíšte do príslušného políčka na webe, kde sa nachádza CAPTCHA a potvrďte.
Klávesové skratky pre ovládanie rozšírenia
"Ctrl + Shift + H" odošle požiadavku na prečítanie CAPTCHA obrázku.
"Ctrl + Shift + K" v novej záložke (tabu) prehliadača zobrazí stránku s odpoveďou operátora.
Obmedzenia
Možno využiť maximálne 10-krát za deň.
Je potrebné byť registrovaný.
Zatiaľ obmedzené iba na prehliadača Google Chrome a Chromium.
Pri použití je vhodné CAPTCHA mať v zobrazenej časti prehliadača. Ak nebude, potom vám príde odpoveď, že obrázkový CAPCHA nie je viditeľný.
Súkromie
Spoločnosť www.eu.sk. zspo má od ÚOOÚ povolenie spracovávať osobné údaje. Napriek tomu údaje, ktoré poskytujete sa používajú len na účely nevyhnutne nutné. Napríklad:
Ak pri registrácii poskytnete sken dokumentu, potom sa tento dokument po overení odstraňuje, nijako sa ďalej nezbiera.
Po vašej registrácii sa eviduje len vaše meno, priezvisko, dátum narodenia. To z toho dôvodu, aby sa zabránilo možnému zakladaniu viacerých účtov jedným užívateľom. Pre prevádzkovateľa je dôležité vedieť, že v systéme ste sa už predtým zaregistrovali alebo nie. Po vašej registrácii je vám odovzdaný kľúč, ktorým aktivujete rozšírenie prehliadača CAPTCHA Help. Tento kľúč sa naďalej nijako nespája s vaším menom, ani s iným údajom. Ďalšie podmienky sú uvedené na

https://www.captchahelp.cz/jak_to_funguje

E-mailové odoslanie požiadavky na prečítanie CAPTCHA obrázku
Dnes už historická a ďaleko menej pohodlná alternatíva k vyššie uvedenému rozšíreniu prehliadača. Toto riešenie však môžete využiť, ak napríklad zrovna nemôžete z nejakého dôvodu použiť rozšírenie prehliadača CAPTCHA Help.
Použitie
Keď narazíte na webovú stránku, kde je obrázkový CAPTCHA kód, vykonajte jednu z nasledujúcich operácií (podľa toho, čo vám najviac vyhovuje):
Uložte CAPTCHA obrázok do svojho počítača. Obrázok následne pošlite na e-mail captchahelpdesk@captchahelp.cz. Tento spôsob je vhodný, ak chcete úplne zachovať svoje súkromie - neposielate totiž žiadne údaje o tom, k čomu CAPTCHA obrázok patrí ani údaje, ktoré by sa mali zobraziť len a len vám.
Skopírujte CAPTCHA obrázok do textového editora. Textový súbor následne pošlite na e-mail captchahelpdesk@captchahelp.cz. Tento spôsob je vhodný, ak chcete zachovať svoje súkromie - neposielate totiž žiadne údaje o tom, k čomu CAPTCHA obrázok patrí ani údaje, ktoré by sa mali zobraziť len a len vám.
Skopírujte odkaz (URL) CAPTCHA obrázka a ten pošlite na e-mail captchahelpdesk@captchahelp.cz. Tento spôsob však znamená, že operátorom, ktorí spracujú vašu požiadavku, niekedy odkryjete informáciu o tom, ktorého webu sa CAPTCHA týka.
Zaobstarajte screenshot (snímku obrazovky) a ten uložte do súboruObrázok následne priložte do e-mailovej správy a odošlite na e-mailovú adresu captchahelpdesk@captchahelp.cz. Tento spôsob však znamená, že operátorom, ktorí spracujú vašu požiadavku, niekedy odkryjete informáciu o tom, ktorého webu sa CAPTCHA týka a zároveň sa môže stať, že operátori uvidia informácie, ktoré by ste mali vidieť len vy.
Vyskúšajte si najskôr, ktorý spôsob e-mailového zasielania obrázku vám najviac vyhovuje.
Ďalšie informácie sú na: https://www.captchahelp.cz/

6
Technická poradňa / Gmail import sprav
« kdy: 18. Únor 2011, 08:41:14 »
Neskusal niekto naimportovat stare e-maily a kontakty do gmailu z nejakej inej schranky? A ak ano, ako na to?

7
Technická poradňa / Mobile Speak
« kdy: 25. Listopad 2010, 22:02:23 »
V týchto dňoch vyšla nová verzia Mobile Speak 4.60. Na tejto verzii oceňujem, že MS už plnohodnotne ozvučuje OVI Maps, takže sa pre nevidiaceho človeka sprístupňuje obsluha GPS navigácie. 

8
Diskusia o fóre ÚNSS / Struktura do nadpisov
« kdy: 17. Leden 2010, 18:53:52 »
Chcel by som sa opýtaťť používateľov screenreaderov, či by sa im nezdalo lepšie štruktúrovanie tém do nadpisov namiesto zoznamov? Mne by sa to zdalo asi prehľadnejšie, navyše napr. pri prechode z témy na tému pomocou písmena l sa dostanem na nový zoznam, kde screenreader číta zoznam definovaných položiek, posunutím šípky prečíta uroveň vnorenia a až po ďalšom stlačení šípky sa dostávam na odkaz, no a pri prechode na ďalší zoznam s témou sa táto procedúra opakuje, čo spomaľuje. Asi pri tých nadpisoch na nejakej úrovni by bola tá navigácia na sttránke rýchlejšia.

9
Diskusia o fóre ÚNSS / RSS
« kdy: 9. Leden 2010, 16:30:34 »
Možno by bolo dobré zriadiť na fóre RSS kanál, ak to umožňuje systém. Myslím, že by tak používateľia screenreaderov získali rýchlejší prehľad o nových príspevkoch.

Stran: [1]