Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - silvia urminska

Stran: [1]
1
Všeobecná neformálna diskusia / Re:rádio Slobodný vysielač
« kdy: 20. Červenec 2015, 11:37:16 »
Ahoj Lenka a ostatni, nadalej pocuvam internetove radio Slobodny vysielac, ale teraz uz samostatne bez Tapin radia. Suhlasim ze je v nom vela zaujimaveho. Paci sa mi, ze o veciach sa hovori nahlas, vystizne, presne, trefne.

2
Všeobecná neformálna diskusia / Re:TV vysielanie pre hendikepovaných
« kdy: 18. Červenec 2015, 19:36:19 »
Dobry den do televize,
na Diskusnem foru UNSS jsem se docetla o vasi existenci. Jsem nevidoma a tak jsem si vas parkrat poslechla. (aj ted se znova chystam) Libi se mi vase reportaze, rozhovory ci informace.

Libila se mi reportaz z  jedne akce kde zrak. postizeni lide meli v moravskem Kyjove moznost zasoferovat si v motorovem vozidle na prostranstvi nejakeho parkoviste.
Nekteri moji kamaradi ci znami zazili tuto moznost pred dost mnoha lety nekde v Holandsku.

Televizi Prodeep preji hodne uspechu , at se ji i nadale dari.

3
Prístupné hry / Re:Hry Marka Susčíka
« kdy: 3. Červenec 2015, 07:31:53 »
Rada hrávam na počítači karty. Hra sa volá Prší. Stačí mi počítač ako  protihráč. Nepotrebujem chodiť na sieť, aby nás bolo viac hráčov. Ďakujem Dominike Pozdechovej a pánovi Nedorostovi za to, že ma s touto hrou oboznámili. Túto hru vlastním aj v podobe papierových hracích kariet, ktoré sú označené bodovým písmom.

Tato karetní hra se však od všech ostatních liší tím, že je přístupná jak hráčům, kteří mohou sledovat obrazovku počítače, tak zrakově postiženým, kteří se mohou při hře bez problémů orientovat díky doprovodnému mluvenému slovu a různým zvukovým efektům. Tyto efekty a hlavně mluvené slovo nejen pomáhá zrakově postiženým, ale také oživuje samotnou hru.

4
Všeobecná neformálna diskusia / Re:Prieskum o priestorovej orientacii
« kdy: 1. Červenec 2015, 15:44:33 »
POZP zvladam ... vlastne nezvladam. Nevidim nic. V Levoci som mala dobru techniku  s dlhou bielou palicou, ale nevedela som sa dobre sustredit. Blizke trasy od RSZP, teda od Kasarenskej smerom do mesta som zvladala, ale naspat do strediska to uz byvalo horsie. No a dlhsie trasy som si cestou tam pamatala len do polovice.
No a tu v Karlovke, napr. na ceste do UNSS a naspat domov mam na trase useky, kde na 99% zabludim a potrebujem pomoc. Jeden takyto usek je aj od hlavnej cesty smerom k panelaku, kde byvam.
Tak tak. Zatial tolko,
Silvi

5
Všeobecná neformálna diskusia / Re:TV vysielanie pre hendikepovaných
« kdy: 1. Červenec 2015, 15:00:49 »
Je to dobry napad. Blizsi feedback, teda spatnu vazbu poslem vsak najprv na info@prodeep.cz .

6
Jedna moja invalidná známa viackrát cestovala na nulový lístok, bolo to len na území Slovenska. Raz však musela na jednej spiatočnej ceste za lístok zaplatiť. Bola z toho dosť pobúrená. Nie som si istá, že či príčinou bolo to, že vozeň pre invalidov bol plný a ona bola nútená nastúpiť do iného vozňa, a preto musela za lístok zaplatiť.

7
Prístupné programy a hry / Re:Čítač obrazovky JAWS
« kdy: 30. Červen 2015, 12:42:58 »
Ked mam zapnuty NVDA a pisem na klavesnici, staci, ked nepatrne lavym malickom zavadim o klaves CAPSLOCK, od daneho momentu som v mode vsetky pismena velke. Toto sa asi da prenastavit. Ale ja v Jawse ficim na slovenskom vludnom hlase Klara.

8
Prístupné programy a hry / Re:Čítač obrazovky JAWS
« kdy: 27. Červen 2015, 11:29:36 »
Vďaka za pre mňa nové info. Pri Jawse platím za každú druhú aktualizáciu. NVDA pýta poplatok € 10,-, ale zatiaľ používam NVDA bez poplatku. Pri Jawse oceňujem servis. Silvi

9
Všeobecná neformálna diskusia / Sedem zhavranelých bratov
« kdy: 25. Červen 2015, 13:08:42 »
Doporučujem, pozrite si film Sedem zhavr. bratov! Videla som ho v kine. A kto ešte nevidel film Predvianočná nočná mora, kde

hlasový komentár číta Adela Banášová, tak tiež stojí za to si ho pozrieť. Silvi

10
Všeobecná neformálna diskusia / Re:rádio Slob. vysielač
« kdy: 25. Červen 2015, 12:54:10 »
 Rada počúvam toto rádio.

11
Prístupné programy a hry / Re:tapin-radio
« kdy: 25. Červen 2015, 11:42:43 »
Aj ja som príjemne prekvapená a spokojná s Tapin rádiom. Počúvala som ho na notebooku pod OS Win 7  so slovenským Jawsom 13.0. Silvi

12
Prístupné programy a hry / Čítač obrazovky JAWS
« kdy: 24. Červen 2015, 17:32:43 »
Zdravím všetkých. Veľa rokov používam čítač obrazovky Jaws. Viem, že veľa ľudí na Slovensku používa čítač NVDA, s ktorým som sa oboznámila aj ja. Následne
som NVDA vylúčila a naďalej používam iba Jaws. Využívam schopnosť Jawsu, že Jaws  vie vytvoriť v dokumente nadpisy rôznych úrovní a navyše vie Jaws z takýchto nadpisov vygenerovať obsah dokumentu. Z tohoto miesta preto ďakujem firme Tyflocomp, ktorá na Slovensko distribuuje čítač obrazovky Jaws od firmy Freedom
Scientific, Inc., ale hlavne ďakujem za program či doplnok Wintalker Voice, ktorý dáva čítaču Jaws slovenskú podobu.
Mgr. Silvia Urminská, ZŤP dobrovoľníčka

13
Diskusia o fóre ÚNSS / Re:Zoštíhlenie fóra
« kdy: 24. Červen 2015, 15:28:33 »
ano, suhlasim so zostihlenim fora. Je to dobry napad. Silvia

Stran: [1]