Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zuzi

Stran: [1]
1
Technické zaujímavosti / Nahrávanie hovorov (pre OS Android)
« kdy: 10. Říjen 2015, 14:30:32 »
Ak potrebujete občas nahrať hovor a nechce sa vás zbytočne vyťahovať káble, ponúkam vám rýchly a veľmi elegantný spôsob.

Nainštalujte aplikáciu Nahrávač hovorov - https://play.google.com/store/apps/details?id=polis.app.callrecorder
Dlho bola táto aplikácia neprístupná, dnes sa dá ovládať aj s odčítačom obrazovky Talkback.

V aplikácii si kedykoľvek môžete zapnúť a vypnúť nahrávanie hovorov, prípadne nechať aplikáciu zapnutú a bude nahrávať všetko. Môžete tiež prehrávať zvuky, čo skôr odporúčam v uložených súboroch než v aplikácií. Taktiež pohodlne vymažete nahraté položky alebo ich môžete aj uzamknúť (kvôli autočisteniu).
Nahrané položky sa dajú poslať na mail aj z aplikácie, ale len vo verzii Pro. Jednoduchšie je ich odoslať z dokumentov, kde sa to dá pohodlne aj bez Pro verzie.

V aplikácii sa pohybujete gestom švihania alebo prehľadávania jedným prstom. Keď otvoríte kartu nastavenia, zobrazí sa zoznam so šiestimi položkami:

Recordings - po aktivácii sa zobrazia všetky nahraté hovory. Prehrávanie spustíte tak, že na označenú položku dvakrát klepnete. Nahrávky sa otvoria v prednastavenom prehrávači zvuku.

Nastavenia - tu si môžete cez začiarkavacie políčka nastaviť, či chcete, aby vám telefón oznamoval dialógy o nahrávaní alebo po skončení hovoru (niektoré z nich fungujú len pri verzii Pro, ale osobne to neodporúčam, pretože to vyrušuje v notifikačnej lište).
V tejto časti si nastavíte aj formát nahrávania a zdroj zvuku. Po otvorení položky si môžete z ponuky vybrať, v akom formáte ju chcete nahrávať.
Odporúčam formát súboru 3GPP, ktorý v audacity ľahko prekonvertujete a zdroj zvuku mikrofón (nastavenia odskúšané na SG Note 2). Pri niektorých telefónoch, kde nefunguje nahrávanie z telefónnej linky, je lepšie použiť mikrofón, vlastný hlas alebo hlas
druhej strany. Nastavenia sa líšia v závislosti od rôznych parametrov, preto sa s tým treba pohrať a prispôsobiť tomu, či chcete nahrávať obidve strany, alebo len jednu.
V tomto odkaze nájdete nepodporované zariadenia:
http://clevermobile.net/products/call-recorder/call-recorder-list-of-non-supported-devices/

Úložisko - tu môžete importovať nahrávky alebo nastaviť automatické čistenie, prípadne vymazať všetky doteraz nahraté zvuky

Synchronization - v tejto sekcii môžete nastaviť automatickú synchronizáciu napríklad s Dropboxom alebo Google drive (záleží, čo máte v telefóne nainštalované)

Passcode - nastavenie bezpečnostných kódov a uzamknutia

Help - všetky informácie o aplikácii

Aplikácia funguje čiastočne v slovenčine (nie je úplne preložená). Nahrávky nájdete najľahšie v priečinku CallRecorder (na SD karte alebo v pamäti telefónu). Predtým, ako začnete nahrávať, pre korektné spustenie si v aplikácii zvoľte cestu k priečinku. Nahrávač hovorov nenahráva zvuk cez Bluetooth slúchadlá. K aplikácii je možné kúpiť aj Pro verziu, ktorá funguje s doplnkovými funkciami a bez reklám (cena 4,70eur) - dodnes mi v bezplatnej verzii nikdy nič nechýbalo.

2
Technické zaujímavosti / RSS v Androide
« kdy: 13. Leden 2015, 20:54:28 »
Túžite byť informovaný o nových príspevkoch na vašej obľúbenej stránke? Ak ste v počítači zvyknutý na RSS čítačky, tak v tomto zvyku pokračujte aj v telefóne. RSS reader je aplikácia, ktorá pracuje pod OS Android. Po menších úpravách, ktoré nájdete v texte, je prístupná aj s Talkbackom.

Čítate len to, čo práve chcete

   Aplikácia ponúka tri spôsoby rozdelenia textu. Keď si importujete obľúbené stránky, príspevky si môžete rozdeliť. V dolnej časti obrazovky nájdete tri tlačidlá: Overview, All, Favorites.
   Pod overview uvidíte všetky pridané stránky. Keď jednu z nich otvoríte, zobrazia sa výlučne len príspevky z ich webu. Ak si správy túžite čítať trochu „premiešané“, aktivujete tlačidlo all. Tam nájdete všetky články, ktoré sa nachádzajú v RSS. Počas čítania si ich môžete označiť ako obľúbené. „Ohviezdičkované“ sa zaradia do položky favorites, kde sa k nim ľahko vrátite neskôr.
   Jednou z výhod RSS reader je to, že si môžete nastaviť update len počas pripojenia k wifi sieti. Predídete zvýšenému odberu dát. Pri nových príspevkoch vás aplikácia zvukovo upozorní. Keď prejdete na správu, pri každej vidíte titulok, čas a odkiaľ prišla.

Napríklad: Ako sa v roku 2014 zmenil svet online médií
      10.01. 2015 9:43, Denník N


Niekoľko nepopísaných tlačidiel

V aplikácii sa pohybujete klasicky švihaním, nič komplikovanejšie potrebovať nebudete. Stretnete sa s niekoľkými nepopísanými tlačidlami, stačí si ich označiť menovkou. Dve z nich pridávajú texty medzi obľúbené. Tlačidlo 29 má túto funkciu pri otvorenom príspevku, tlačidlo 50 pri prezeraní správ v hlavnej ponuke.
Niektoré weby zobrazujú v RSS len perex (začiatok textu), takže celý článok si musíte pozrieť na stránke. Tlačidlo 82 otvorí prehliadač a zobrazí celú správu na webe.
Ďalšie dve nepopísané polia sú pre nevidiaceho nepodstatné: tlačidlo 21 prejde na predchádzajúci text, tlačidlo 43 na nasledujúci. Funkcie nahradí pohodlné gesto švihnutím dvoma prstami vpravo (predchádzajúci príspevok) alebo vľavo (nasledujúci príspevok).

Grafika vhodná aj  pre slabozrakých

RSS reader ponúka inovatívnu nastaviteľnú grafiku, ktorú môžu prospešne využiť predovšetkým ľudia so zvyškami zraku. Funguje prepínanie bieleho textu na čiernej ploche a opačne. V nastaveniach si môžete upraviť aj veľkosť textu, ale prejaví sa len pri otvorenom článku, nie v hlavnej ponuke.

O aplikácii:
Veľkosť: cca 386 kB (líši sa v závislosti od zariadenia)
Verzia 1.2.8
Cena: zadarmo
Vývojár: BGA (Rusko)
Odkaz na aplikáciu v Googleplay: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.news.rssfeedreader

3
Technické zaujímavosti / Konvertor súborov do txt pre Android
« kdy: 14. Září 2014, 12:25:12 »
Ak hľadáte schopný a rýchly konvertor do telefónu s OS Android, vyskúšajte Doc converter. Podporuje formáty doc, docx pdb a konvertuje do txt.

Aplikáciu si nainštalujete z Googleplay. Na obsluhu je veľmi jednoduchá. Obsahuje však jedno nepopísané pole, ktoré odporúčam popísať menovkami v Talkbacku. Toto tlačidlo má funkciu prehľadávať v súboroch. Po otvorení aplikácie naň prejdite švihaním, dvojklikom ho potvrdíte, čím otvoríte súbory. V zozname nájdite požadovaný dokument a vložte ho tiež dvojklikom.
Tlačidlom convert získate dokument v txt formáte. Uloží sa tam, odkiaľ ste otvárali dokument predtým.

Osobne ho využívam na knihy z digibooksu. Keď si ich sťahujem do telefónu, rovno ich aj konvertujem, pretože aplikácia, ktorú používam na čítanie kníh, mi neotvorí napríklad formát docx.

Odkaz na aplikáciu: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.awk.android.docconv&hl=sk

4
Ahojte,

ak túžobne očakávate na aktualizáciu svojho Androidu a používate eSpeak TTS, budete asi sklamaní. Podpora eSpeaku pre verzie 4.4 už nie je. Jediným východiskom je zakúpiť si platenú verziu, ktorá nie je vôbec drahá - stojí 1,21 eur.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.reecedunn.espeak&hl=sk

Teda ak ste už telefón aktualizovali a eSpeak vypisuje, že prestal pracovať, už s tým nijak inak nepohnete. len zakúpením PRO verzie.

5
V uplynulých dňoch získal Samsung Galaxy Note II. aktualizáciu na Android Kit Kat 4.4. Nová verzia by mala vylepšiť predovšetkým výkon telefónu. Ponúka tiež nový immersive mód, bezdrôtové tlačenie a oveľa viac. „Ďalšou výhodou je pridanie Samsung Wallet a KNOX,“ informoval SamMobile.

Elegancia v grafike

Vývojári v rámci grafického prostredia predstavujú nové biele ikonky na notifikačnej lište. Novinkou je aj zobrazenie obrázka hudobného albumu, ktorý sa počas prehrávania hudby zobrazí na zamykacej obrazovke. Zlepšenie užívateľského prostredia ponúka aj nová ikona fotoaparátu na ploche.

Odteraz už stále online

V aktualizácii sa skrývajú aj ďalšie zaujímavosti, ktoré si Samsung integroval do systému. Pozoruhodnejšou novinkou je okrem zmeny grafického prostredia aj vylepšené GPS. Nadšencom stáleho internetového pripojenia dodáva nová verzia Androidu ďalšiu funkciu, a to inteligentné prepínanie medzi wifi sieťou a mobilnými dátami. Znamená to, že pokiaľ nemáte k dispozícii wifi, pomocou mobilných dát budete stále online.

Upozornenia k aktualizácii

Pred aktualizáciou sa ubezpečte, či máte k dispozícii minimálne 450 MB voľného miesta. Upozorňujem, že zmeny sa odlišujú v závislosti od krajiny. Po vykonaní aktualizácie sa nedá prejsť na staršiu verziu z dôvodu údajnej politiky zabezpečenia. Telefón nechajte pracovať a nepokúšajte sa ho nútene vypnúť. Po reštarte sa pravdepodobne aktualizujú aj ďalšie aplikácie.


6
Technické zaujímavosti / Zoomtext 10.1 pre Win.8 v angličtine
« kdy: 14. Srpen 2013, 11:32:01 »
Zdravím, jedna dobrá správa pre používateľov Zoomtextu. Vyšla nová verzia Zoomtext 10.1 pre OS Windows 8. Ide však len o anglickú verziu. Slovenčina, čeština a iné jazyky by mali byť dostupné údajne behom niekoľkých týždňov. (Info od SPEKTRA V.D.N.)

7
Peťo, stratila som sa pri druhej vete. Verím, že Ondrej pochopil. :)

8
Čo sa týka hier a podobných vecí, tak to sa u mňa vôbec nenájde. Všetky takéto veci som odstraňovala, pretože to len zbytočne zaťažovalo systém. Bez spustenia Magicu to ide v pohode, nič nemrzne. Ide vyslovene len o ten Magic. Neviem, či to s tým môže aspoň trochu súvisieť, ale nedávno sa mi stalo aj to, že som si spustila NVDA (Magic vtedy nebol spustený) a NVDA sa mi spustil niekoľkokrát a nebolo ho možné ukončiť. Dookola sa spúšťal. Pomohol tvrdý reštart. Tak skrsla myšlienka, že mám v PC nejaký vírus, ale urobila som cez Eset kontrolu PC a nič mi nenašlo. Po zamrznutí som sa aj snažila o ctrl+shift+esc, ale aj to, čo vyskočilo stihlo zamrznúť. :)
No ja verím, že preinštalovanie PC bude tá úplne posledná možnosť riešenia. Priateľ je už v koncoch. Sťahuje anglické návody na Magic, ale jediné čo mi zatiaľ trošku pomohlo je, že som upravila rozlíšenie obrazovky. A aj to mi pomohlo tak, že mi nezamrzne po 30 sekundách, ale po jednej minúte. Navrhoval ešte celé preinštalovanie Magicu. Mohlo by pomôcť?

9
Znamená to skrátka to, že nereaguje na myš a ani na nič iné. Problém s modrou obrazovkou som taktiež nedávno mala, ale ten mi vyriešil priateľ nainštalovaním
najnovšieho video interceptu (z Freedom Scientific), ktorý som po tomto "mrznutí" inštalovala opäť, ale nepomohlo. Metóda pokusu nezabrala, tak už fakt neviem...
A tá verzia: Windows XP 2002 SP3

10
Ahojte,

mám taký technický problém s MAGicom - verzia 8.0. Po jeho spustení mi permanentne mrzne počítač. Zamrzne ihneď, čo predstavuje niekdy len niekoľko sekúnd po spustení. Nedávno som si pomocou MAGicu robila prácu do školy, ktorú som samozrejme stratila, pretože tomu MAGicu pomôže vtedy už len "tvrdý" reštart. Viete mi niečo poradiť, čo tam nainštalovať alebo urobiť, aby sa správal tak, ako sa má? Alebo čokoľvek, v čom môže byť problém resp. chyba??
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď

Ešte taká poznámka.
Momentálne očakávam od Tyflocompu autorizáciu, ktorú mi už posielajú mesiac. Zatiaľ mám nainštalovaný len samotný program, ktorý mi zaslali na CD. Neviem, ale mohol by byť problém aj v tomto?

Stran: [1]