Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pvagner

Stran: [1]
1
Prístupné programy a hry / Re:ckeditor - pristupny html editor
« kdy: 30. Leden 2014, 13:56:03 »
Doplním len svoju skúsenosť, veľmi jednoducho je možné tento editor doinštalovať do redakčného systému drupal a spolu to potom naozaj vie divy. Nie som na toľko tvorivý, že by som sa mal čím pochváliť, ale som pomáhal známemu s inštaláciou a tak som si to vyskúšal.

2
tak si zober, že ak by zrakáčom niečo takéto umožnilo samostatnejšie nakupovať, ušetrené za cestu, za prípadného asistenta by sa snáď aj vyrovnalo poplatku za dopravu. Len čas asi ukáže, že čo a ako. Samozrejme nesnažím sa o zánik funkcie asistenta, to by som bol šialený.

3
no mi bežne posielame alebo chodíme s asistentom každý piatok do tesca, tak som dúfal, že toto ich rozvážaniebude dostupné nejak globálne, ale akékoľvek smerové číslo, na ktoré som si spomenul mimo bratislavi a zadal som ho do ich formulára overiť lokalitu vyhodilo informáciu o tom, že v danej lokalite služba zatiaľ nie je dostupná.
Tak blaváci nakupujte, nech časom aj mi vyskúšame. :P

4
Technická poradňa / Re:Apple iphone + voiceover
« kdy: 7. Červenec 2012, 11:24:44 »
Tak odpovedám veľmi neskoro. Urobil som audio ukážku, ako na svojom iphone dokážem prepínať jazyky v nastaveniach jazykového rotoru.
A tiež tipi na zaujímav aplikácie, odporúčam článok od Pavla Ondru: http://www.geekblind.com/2012/06/v-utrobach-jednoho-iphonu.html
A tu je už spomínaná audio ukážka: http://db.tt/DiOJVPtq

5
Technická poradňa / Re:Apple iphone + voiceover
« kdy: 25. Červen 2012, 14:54:29 »
-V appstore mi anglické názvy číta anglickou syntézou a ani za všetkých svätých som nenašiel, kde to nastavím na štandardný hlas, ktorý číta všetko ostatné? Chvílu som sa rýpal v jazykovom rotore ale nejak neúspešne. Nechápem tomu, pretože napr v cidia všetko číta default hlas.
V nastaveniach prístupnosti v časti voice over je možné nastaviť to, aké položky sa zobrazia v tzv. jazykovom rotore. Ja tam napr. mám slovenský, český a anglický hlas. Potom klasicky krútením dvoma prstami po obrazovke môžem nájsť jazyk, čo mi umožní  švihaním hore a dolu nastaviť jazyk syntézy. Okrem volieb, ktoré som si začiarkal v nastavení jazykového rotoru tam mám položku predvolený jazyk. Toto spôsobí to, že sa pokúsi čítať text v jazyku v akom je obsah. Ak chcete vždy slovenský hlas nezávisle na jazyku obsahu, je vhodné v jazykovom rotore vybrať konkrétny hlas napr. slovenčina.

-Je nejaká možnosť, ako prijať hovor inak ako dotykom? Viem, že android sa dá napr. položiť vypínacím tlačidlom, samozrejme dobre by bolo ak by aj prijať. gestom pre odomknutie displeja sa dá hovor prijať čo nie je tak zlé ale skôr to ukončenie by ma zaujímalo. Nech to nevyzerá, že sa s niekym pozdravím a potom ešte načúvam, ako by som ho odpočúval po skončení hovoru :)
Prijať neviem či je možné inak ako dotykom resp. posunutím prsta po obrazovke, ale ukončiť je možné stlačením power - teda prepínača na vrchu prístroja vedľa 3,5 konektora pre slúchadlá.


A posledná vec, každý symbianista isto pozná funkciu prečítaj meno volajúceho, kedy stíši zvonenie a prečíta nokia TTS hlas volajúceho, niečo obdobné na iphone je/ bolo/ bude / chcelo by byť?
Ja keď mám zapnutý voiceover, vždy keď sa prehráva akýkoľvek zvuk a v tom istom čase hovorí syntéza, voiceover automaticky stíši úroveň hlasitosti prehrávania zvuku, či už je to video na youtube, pieseň v programe ipod alebo aj zvonenie prichádzajúceho hovoru.
Pri vyzvánaní prichádzajúceho hovoru voiceover jeden krát ohlási volajúceho, pre opakované prečítanie je potrebné sa dotknúť obrazovky.
Inak taký tip: počas vyzvánania je možné raz stlačiť tlačidlo power a stlmí sa zvuk vyzváňania, telefón ale zvoní potichu ďalej. Následné teda už druhé stlačenie tlačidla power odmietne prichádzajúci hovor.

Používam chutný iphone 3gs s ios 5.1 a ak sa jailbreak nestratil po upgrade, mal by byť :)
Štandardne sa počas aktualizácie jailbreak stratí, hore ale píšete, že máte aplikáciu Cydia, čo znamená, že jailbreak určite funkčný máte. Aktualizovať IOS hlavne po vydaní jailbreaku pre obe verzie je možné rôzne, preto práve predpokladám, že Ste v pohode.

Stran: [1]