Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Roman

Stran: [1]
1
Technická poradňa / Ozvučený telefón od T-comu - prvé skúsenosti
« kdy: 12. Prosinec 2012, 13:15:02 »
Pekný deň. Po čase prinášame prvé skúsenosti s vybavovaním MT s programom TALKS&ZOOMS od Telekomu. Ako všetko nové, i tu sa objavilo niekoľko drobných zádrheľov, ktoré treba len prekonať:

1. Najzávažnejším je, že T-centrum v Levoči odrádza zákazníkov od kúpy MT u nich. Tvrdia, že vzhľadom na to, že sú len dealerom Telekomu, nedokážu takýto telefón objednať - jedine ak si zákazník zoberie od nich paušál. Inak posielajú ľudí do Popradu, kde je priamo pobočka Telekomu. Toto je ale hovadina. Ak chcete telefón zakúpiť bez viazanosti na paušál, trvajte na svojom, pretože predajňa v Levoči nepostupuje správne. Máme overené z marketingového oddelenia Telekomu, že takéto telefóny dostanete v každom T-centre bez ohľadu na to, či ide o dealerskú predajňu, alebo je T-centrum vo vlastníctve Telekomu. Pretože Levoča je tzv. mesto nevidiacich, považujeme toto za závažný problém a tak prosím informujte aj svojich známich, že je to blbosť. V prípade problémov sa telefonicky obráťte na informačnú linku Opory (044/4327922).

2. Niektoré predajne zdvihli cenu tohoto telefónu z 129,90 EUR na 150,00 EUR. Dnes Telekom vydal aktualizovaný cenník, ale cena NOKIE C5 ostala nezmenená. Preto trvajte na cene 129,90 EUR.

3. Ako sme predpokladali, telefóny sú blokované proti používaniu so SIMkartou iného operátora. Podľa všetkého je možné zažiadať o odblokovanie, len s tým ešte nemáme skúsenosti. Teda, či aj po odblokovaní Vám ostane v MT legálna licencia programu TALKS. Ak ste to niekto skúsili, napíšte sem prosím, ako ste dopadli.

Prípadne aj iné skúsenosti.

2
Technická poradňa / Re:ozvuceny telefon od t-comu
« kdy: 19. Listopad 2012, 16:29:11 »
Callcentrum sme urgovali a tie licencie, resp. ich prenos riešime. Rozhodnutie telekomunikačného úradu ale zrejme hovorí dokonca aj v prospech prenosu. Tak uvidíme, ako to dopadne. Nechcel som ale svätosväte tvrdiť, že to problém nie je, ak to neviem momentálne zaručiť.

3
Technická poradňa / Re:ozvuceny telefon od t-comu
« kdy: 18. Listopad 2012, 20:20:37 »
Tu je link na sľúbený článok: http://www.opora.sk/content/pristupny_mobilny_telefon_bez_byrokratickych_komplikacii

Telefóny, ktoré sme inštalovali, sme netestovali zo SIMkartou iného operátora, takže na toto odpovedať neviem, ale je ceľkom možné, že by to mohol byť problém. Preto aj v článku zdôrazňujeme, že príspevok z ÚPSVaR SR má stále význam pre zachovanie zdravej konkurencie. V každom prípade sem určite hoďte Vaše skúsenosti.

Ono je totiž problém trochu i v tom, že zatiaľ nevieme, či Telekom bude prevádzať lecencie na svojich koncovích používateľov, alebo Vám licenciu po odblokovaní telefónu odníme.

4
Technická poradňa / Re:ozvuceny telefon od t-comu
« kdy: 16. Listopad 2012, 15:53:48 »
Pekný deň. No rozhodne sa netreba vzdávať - chaos je sôosobený tým, že služba bola zavedená 6.11.2012 a popri ostatných akciách si ju pracovníci Telekomu ešte nemuseli ani len všimnúť. Platí v každom prípade to, že mobilný telefón NOKIA C5 s TALKSOM môžete žiadať ku každému paušálu, kde je tento mobil pre vidiacich predávaný bez TALKSU. Dostanete ho za cenu mobilu pre vidiacich. Tiež je ho za 129 EUR (teda len za cenu telefónu) možné kúpiť aj bez viazanosti na nejakú službu a to je vyložene výhodná ponuka, pretože cena TALKSU nainštalovaného v týchto mobiloch je 240 EUR. Program nie len odčíta, ale aj zväčšuje, čo môže zaujať ľudí so zbytkami zraku. K danej veci chystáme aj presnejší článok, keď bude, hodím sem link. Trvajte na svojom, info je aj na stránkach Telekomu.

Tu sú všeobecné info o službách pre zdravotne postihnutých, kde sú aj info o mbiloch s TALKSOM: http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/dokumenty-a-pravne-informacie/informacie-pre-ucastnikov-so-zdravotnym-postihnutim/

Tu je niečo viac o TALKSE od Telekomu: http://www.telekom.sk/specialne-telefony/index2.html

Link na základný cenník neakciových telefónov: http://www.telekom.sk/swift_data/source/Documents/na-stiahnutie/telefony_zariadenia/tfx/neakciove_2012-11-15.pdf (hľadajte položku Nokia C5-00 MP (PRE NEVIDIACICH) na druhej strane cenníka - mimochodom cenník je z 15.11.2012, čižže rozhodne nie je starý niekoško rokov :) )

A na kompletyzáciu ešte link na stránku dodávateľa pre SR, kde môžete stiahnuť demo programu: http://www.opora.sk/na_stiahnutie

Stran: [1]