Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bob

Stran: [1]
1
Všeobecná neformálna diskusia / Re:Či sú a aké sú sny
« kdy: 26. Září 2015, 00:14:21 »
Pozdravujem.

Po dlhšej dobe som od vás očakával nejaké úspešné výsledky ohľadne snívania. Ale ako pozorujem, mnohí z vás sa k tomu postavili skepticky. Ale z akého dôvodu? Človek sa môže zamýšľať a rozhodovať iba podľa informácií alebo vedomostí, ktoré počul alebo ktoré sa naučil. Ale tieto informácie nemusia byť v súlade s pravdou a dosť často sa to stáva. Potom rozhodovanie súvisiace s tým nemusí byť adekvátne.

Svet sa nachádza v stave spoločenského konfliktu už tisíce rokov. A v rámci konfliktu, ktorý môže mať aj vojenský charakter, je snaha informácie rozširovať tak, aby to bolo v záujme zúčastneného aktéra konfliktu. Bežne sa tomu hovorí "propaganda". Propaganda je používaná, aby falošnými informáciami bol buť nepriateľ oslabovaný alebo aby bol aktér nimi zvýhodnený a tak posilnený. Táto propaganda postihuje ľudstvo už od doby, kedy človek začal žiť na tejto planéte. Preto vedomosti o tom ako a prečo človek existuje, sú verejnosti zatajované. Jednoducho, človek nemá právo poznať pravdu o tom, kto v skutočnosti je, akú má minulosť, čo všetko urobil a čo všetko dokáže. Preto ani človek a ani veda nevedia čo sú sny a ako a prečo sny vznikajú, pretože podliehajú dezinformácií.

Veda o tom informuje toľko, že sny vytvára mozog na základe prežitých udalostí počas dňa. Alebo aj to, že sny sú iba fantazijné výmysly mozgu. Ale to z jednoduchého logického dôvodu nie je možné. Sny bývajú tak komplexné a tak komplikované, aj  za účasti iných ľudí, s ktorými sa dá rozprávať a za účasti neznámych udalostí, ktoré človek v bdelom stave nikdy nezažil, že sám mozog nemá kapacitu také pribehy vykonštruovať. Navyše za účasti iných ľudí a komunikáciu s nimi jeden mozog nedokáže nahradiť viac inteligencií naraz. Takéto príbehy, aké človek zažíva počas spánku, by dokázalo vytvoriť jedine filmové štúdio za účasti mnohých kreatívnych osôb, čiže za účasti mnohých inteligencií.

A čo teda sú sny? Sú to spomienky človeka na stav bytia počas spánku, kedy telo síce oddychuje a tak sa nehýbe, ale vedomie nepotrebuje oddychovať a tak je stále aktívne. Vedomie musí svoju aktivitu nejak naplniť, preto prežíva v stavoch, kedy nemá telo z mäsa a kostí, ale z homogénnej jemnej látky. Táto špeciálna jemná látka je zastúpená v celom okolí a môže podliehať manipulácii pomocou mysle. Preto tento stav bytia dosť závisí na myšlienkách, ktoré v tom čase v mysli človek uchováva. A s myšlienkami je tesne spojená vôľa človeka a aj jeho viera. Preto v tomto stave sa prežíva hlavne to, čomu myšlienky človeka podliehajú. Preto ak niekto verí, že telesný hendikep sa bude prejavovať aj v snoch, tak sa to stane. Ale ak tomu neverí, tak dosahuje iné telesné stavy, môže napríklad byť zdravý a adekvátne s tým vníma aj okolitý priestor. Čim je človek starší, tým viac okolie a informácie sveta sleduje a tým viac je nimi manipulovaný. Preto deti mávajú ešte čistý stav mysle a potom mávajú sny iné ako dospelí ľudia. Preto mnohé nevidomé deti mávajú živé vizuálne sny, ale spomienka na ne je veľmi prchavá a za krátku alebo dlhšiu dobu sa úplne stráca.

Na budúce budem pokračovať...  ;)

2
Všeobecná neformálna diskusia / Re:Či sú a aké sú sny
« kdy: 16. Červenec 2013, 00:46:33 »
K tomu, aby človek mal dobrú schopnosť snívať, je dôležitý stav vedomia, čiže jeho stav mysle. Treba sám seba presvedčiť, že sny sú udalosti, ktoré môžu byť dosť podobné realite, bez rozdielu na to, či telo je postihnuté nejakým hendikepom. Preto treba pred spaním ignorovať telesný stav a pevne dúfať v možnosť skutočne vidieť a poznať okolitý svet. Vskutočnosti, aj vidiaci človek býva každý deň telesne slepí a to v čase, keď spí a to je tretina času každého dňa. Čiže počas spánku nie je medzi vidiacim a nevidiacim žiadný rozdiel a preto ich zážitky v snoch, by mali byť rovnaké. Treba nad týmto uvažovať, že je to možné a výsledok sa dostaví. Skepticizmus je nepriateľ človeka. Potom stav pamätať si sen je možné dosiahnúť tak, že hneď po prebudení, sa treba nad snom zretelne zamyslieť a analýzovať ho, prípadne niekomu hneď porozprávať. Pretože čim viac detailov zo sna si človek dokáže hneď potom uvedomiť, tým viac si toho dokáže zapamätať. Človek na prežitý sen zabúda preto, lebo telesný mozog ho uchováva veľmi povrchne a až myšlienky nad ním dokážu jeho zážitok pevne ukotviť do pamäte v mozgu.
Potom by bolo dobré o tom niečo napísať, pretože tie udalosti vo sne, ich popis, sú moc doležité k tejto problematike a naozaj môžu pomôcť mnohým. Veľa zdaru prajem. :-)
To je zatiaľ všetko...

3
Všeobecná neformálna diskusia / Re:Či sú a aké sú sny
« kdy: 16. Červenec 2013, 00:44:54 »
Ahojte, som rád, že sa niekto ozval.
Už dlhšie mám snahu sa o tomto porozprávať s kompetentnými osobami, ale nevedel som, kde ich mám hľadať.

ondrej_rosik:
Ahoj, tvoj popis skúsenosti so snami ma prekvapuje. Predpokladal som, že sny sú nezávislé na telesnom hendikepe a tak by nemal byť problém pozorovať okolie vo sne ako vidiaci. Možno sa ti to stáva, ale nemožnosť si to zapamätať, ti bráni to poznať. Ale som rád, že absencia snov v tomto stave nie je úplna, to je dôležité poznanie. Absencia je ale bežná, mnohým aj vidiacím, sa nesníva niekoľko rokov a potom zrazu majú snové zážitky skoro každý deň a to pestré a zaujímavé príbehy, o ktorých by mohli písať celé články. Preto by bolo dobré, keby sa ti podarilo takýto stav navodiť. Takže v tvojom prípade vidíš iba svetlo a tmu a konkrétne objekty vôbec? Podľa toho už poznáš škálu farieb od bielej až po čiernu? Pretože ak sa ti podarí nakoniec v snoch vidieť, tak budeš môcť hneď oznámiť, že nejaký objekt mal inú farbu, akú poznaš.


pohankova2:
Ahoj. Kto som? Volám sa Róbert a po anglicky to je ako Bob. Myslím, že ma nepoznáš, ale to sa môže zmeniť. ;-) Túto mnou predloženú problematiku nepotrebujem k profesionalnej práci, ale beriem to ako činnosť, ktorá mi môže pomôcť spoznať nové nevšedné veci a ktoré môžu pomôcť ostatným. Áno, som vidiaci, ale po skúsenostiach v posledných rokoch to už nemôžem považovať za obrovskú výhodu. Adresu na toto fórum som mal možnosť zistiť z papierového kalendára, ktorý sa mi náhodou dostal do ruky. U teba som rád, že mávaš sny, v ktorých dokážes vidieť, lebo to je dôležité. Už iba treba navodiť znova ten stav snívania, ktorý si mala v detstve a pamätať si udalosti zo sna. Ale nepoznám tvoj stav nevidomosti. Vidíš nejaké svetlo alebo iba tmu?
Inak normálne je moje zamestnanie ako programátor na PC.


4
Všeobecná neformálna diskusia / Či sú a aké sú sny
« kdy: 13. Červenec 2013, 03:40:42 »
Zdravím.
Mám súrnu otázku. Zaujímam sa o rôzné veci a napadla ma jedna záhada.
Potrebujem vedieť, ako to je s človekom, ktorý je od narodenia úplne slepý a ako to je s jeho snami. Že či sa mu niečo sníva a pripadne čo to je. Či vo svojích snoch môže vidieť i to, čo sa podobá na realitu, ale on nemá možnosť to vskutočnosti vidieť, napríklad prírodu. A ako v takomto prípade bude vedieť správne určiť názov objektu a prípadne či dokáže určovať správne napríklad farby. Som zvedavý na odpoveď. ;-)
dik...

Stran: [1]