Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tomincek

Stran: [1]
1
Webdizajn a programovanie / Programovanie pre nevidiacich
« kdy: 5. Únor 2014, 21:06:23 »
Ahojte!
Oprasujem si svoje vedomosti z programovania, ale kedze som pracoval s programovacimi jazykmi ako slabozraky, teraz mi to nic nepomoze. Mozem vediet, v akom jazyku pracujete vy? Teraz som skusal Java studio, tak ako som ho nainstaloval, tak ho asi aj odinstalujem, NVDA s nim vobec nespolupracuje. Mozno nemam nejaky plugin na NVDA doinstalovany. Vedeli by ste mi v tejto oblasti poradit? Alebo mate nejake rady pre nevidiacich zaciatocnikov? Ktore jazyky su vhodne pre nevidiacich.
Aktualne skusam Lazarus(byvale delphi). Popripade keby ste vedeli o nejakej knihe.
Dakujem za prispevky.

2
Technické zaujímavosti / Re:window eyes zadarmo
« kdy: 23. Leden 2014, 10:20:23 »
Skúšal som Windows-Eyes na Windows 7, MS Office 2013 SK distribúcia.
Principiálne funguje ako NVDA s tým, že sú iné skratky. Tie sú prehľadne zoradené v zozname v nastavení. Pri štarte programu sa pohybujete v nastavení, kde je 7 položiek ( v poradí Obrazovka, Klávesnice, Myš, Horké klávesy, Obecné, Braille, Zařízení). Každé má podmenu, kde si nastavíte program podľa vlastných potrieb. Výrazné zlyhanie programu som počas používania nezaznamenal. Občas sa mi W-E spustí ako demoverzia, vtedy treba vypnúť a znovu zapnúť program. Vypnútie = Alt + F4 - vypne sa až po potvredení; Zapnutie = CTRL+ALT+W. Keď sa správa ako demoverzia, sú problémy s MS Office. Po reštarte programu je všetko OK. Je to asi chyba s tým, že licencia sa viaže na MS Office.
Čo sa týka práce v prehliadači, bez problémov pracuje s YOUTUBE, VIMEO, CMS systémami. Pre srandu som skúšal stránku s flashom, beznádejne spadla Mozilla. Tak či tak ani iné programy nedokážu riešiť flashoviny (s veľkým obmedzením niektoré stránky).
Ostatné programy fungujú s W-E tak isto ako s NVDA. Podľa mňa neponúka nič nové okrem jedného. Pri štarte GWconnect sa vám spustí hneď program bez reklamného dialógového okna.

3
Technická poradňa / Re:office 2013 a pristupnost
« kdy: 17. Leden 2014, 14:29:23 »
Som používateľ Microsoft Office 2013 a pracujem s čítačom obrazovky NVDA. Najprv, hneď po inštalácii bol problém, že ani nečítal, ani nepísal písmená s mäkčenom alebo prehlasované a. Problém sa vyriešil odinštalovaním pdf complete, ktorý sa spolu s MS Office 2013 nainštaloval na PC. Nehovorím, že MS Office 2013 je trošku náročnejšie na ovládanie, ale dá sa naučiť + správnym doladením vás neotravuje s volovinami.

4
Technické zaujímavosti / Re:window eyes zadarmo
« kdy: 17. Leden 2014, 09:17:22 »
Nainštaloval som si Window-Eyes, že vyskúšam ako to bude fungovať. Keďže existuje verzia v češtine, je to prístupné aj pre tých, čo nevedia po anglicky. Funguje to bez problémov a ešte vám aj zmizne úvodná obrazovka na GWconnect-e a prestane vám rozprávať počas využívania GWconnect-u.
Nainštaluje sa vám to ako demoverzia, pričom po vypnutí a opätovnom zapnutí programu to funguje naplno. Idem vyskúšať ako to pracuje. Treba sa totiž naučiť nové skratky. Ak by bol záujem, môžem dať spätnú väzbu na program.

Stran: [1]