Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - admin

Stran: 1 2 3 [4]
46
I. ročník (2009) / všeobecná informácia o tábore
« kdy: 13. Listopad 2009, 21:14:19 »
Tábor reSET sa uskutočnil v dňoch 27. júla - 2. augusta 2009 v blízkosti tatranskej obce Ždiar.

Myšlienka na usporiadanie počítačového tábora pre zrakovo postihnutú mládež vznikla asi pred rokom počas seminára o počítačových programoch pre zrakovo postihnutých.
Inšpirovali sme sa medzinárodným počítačovým táborom pre zrakovo postihnutých ICC, ktorý sa každoročne usporadúva v inej európskej krajine a ktorého sa zúčastňuje množstvo mladých ľudí z celej Európy.
Podstatou tábora je odovzdávanie skúseností odborníkov v oblasti informačných technológií mladým ľuďom prostredníctvom workshopov – aktívnej spolupráce lektorov a účastníkov.
Nielen lektori môžu odovzdať svoje skúsenosti – aj samotní účastníci môžu za pomoci lektorov viesť workshop a tým sa zdokonaliť v sebaprezentácii.
Pre zrakovo postihnutých ľudí je veľmi ťažké nájsť si prácu, ktorá by ich napĺňala. Ak však radi pracujú s počítačmi, môžu sa naučiť s nimi pracovať tak, že si ľahšie nájdu zamestnanie.
Okrem workshopov je v tábore pripravený aj voľnočasový program – vychádzky do krásnej prírody v okolí obce Ždiar, návšteva Levoče, ktorá je centrom pre zrakovo postihnutých ľudí na Slovensku, pozeranie komentovaných filmov.
V budúcnosti by sme radi v tradícii počítačových táborov pre mladých zrakovo postihnutých ľudí pokračovali, bližšie spolupracovali so spoločnosťami, ktoré by mohli zamestnávať zrakovo postihnutých ľudí a rozšíriť tábor pre mládežníkov nielen zo Slovenska ale aj z Čiech a Moravy.

Stran: 1 2 3 [4]