Autor Téma: nokia situations  (Přečteno 2142 krát)

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
nokia situations
« kdy: 8. Prosinec 2010, 08:59:00 »
Ahojte,
Tento text by mohol byt celkom zaujimavy pre tych z vas, co pouzivate mobil so symbianom tretej generacie. Na strankach nokia beta labs sa nedavno objavil celkom zaujimavy program na testovanie. Vola sa to Nokia Situations a nahradza to bezne profily (take tie ze tichy, pager, vonku, offline,...). Program taketo profily nazyva situacie. Mozete si ich sami vyrabat a po ich aktivovani moze telefon:
- zmenit intenzitu a ton vyzvanania, oznamovanie prichodzich sms, ... vsetko co je v klasickych profiloch,
- Na zmeskane hovory si mozete nastavit automaticke odpovedanie pomocou sms (napriklad ak mate vypnute zvonenie tak si mozete nastavit ze niektorym konkretnym ludom chcete odpovedat cez sms), alebo si mozete nastavit aby bol telefon tichy, ale ak vam vola alebo sms-kuje niekto z konkretnej skupiny (vyrobite si v kontaktoch napriklad skupinu rodina) tak ma zvonit
- Telefon moze setrit energiu (napriklad v situacii noc je fajn vypnut bluetooth, wifi,... lebo niesu potrebne)
- Situacia moze po aktivovani spustit nejaku aplikaciu, otvorit internetovu stranku,...

Ovela zaujimavejsie je, ako mozete situacie aktivovat. Okrem toho ze sa aktivuju rucne tak ako bezne profily (su dostupne po kratkom stlaceni tlacidla power tak ako bezne profily) mozno ich aktivovat aj automaticky, ak nastane jedna alebo viacero z vami definovanych podmienok:
- Situacia sa moze aktivovat v nejakom case (napriklad pondelok az stvrtok, 23:00 az 07:00), businessmani mozu napriklad chciet situaciu schodzka aktivovat vzdy, ked prave podla ich kalendara prebieha stretnutie
- situacia sa moze aktivovat ak sa nachadzate v konkretnom meste (telefon to vie poznat podla siete), na konkretnom mieste (podla gps ktore mozete definovat bud pomocou zadania suradnic alebo z mapy)
- situacia sa moze aktivovat aj ak mate dostupnu nejaku konkretnu wifi, alebo je v dosahu nejake bluetooth zariadenie.

Vyuzitia ktore mi napadli:
- v case medzi 23:00 a 07:00 vacsinou spim tak ze moj telefon zije v tichom rezime a vyzvananie sa ozyva, len ak mi vola niekto z rodiny (toto pouzivam s miernou modifikaciou, situacia sa mi deaktivuje aj pred 07:00 ak vyjdem z bytu na ulicu na zistenie toho sa pouziva gps, zatial som to skorsie deaktivovanie ale nevyskusal v praxi)
- V case ked som na prednaske je moj telefon v uplne tichom rezime a rodine odpisuje ze sa ozvem po prednaske (ostatnym neodpisuje nic)
- Ak sa medzi 19:00 a 21:00 priblizim s telefonom k mojmu pocitacu (spoznaju sa cez bluetooth) tak si pokecaju, ci je co sinchronizovat a ak hej tak sa to udeje. Tato situacia sa aktivuje o 19:00, deaktivuje o 21:00 a zapne bluetooth aby mohol telefon kontrolovat ci je nedaleko moj komp.

Ak chcete vyskusat, pozrite sa sem (treba sa zial zaregistrovat):
http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-situations
Peter Lecký, Stopka n.o.