Autor Téma: Ozvučené bankomaty  (Přečteno 5190 krát)

KS BA

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Ozvučené bankomaty
« kdy: 17. Leden 2011, 13:50:29 »
Tatra banka pripravila v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska  projekt, v rámci ktorého vybavila 180 svojich bankomatov audiovýstupom na slúchadlá. Vďaka nemu konečne môžete samostatne narábať so svojimi peniazmi, pretože bankomat vás prostredníctvom hlasových pokynov prevedie celým procesom výberu peňazí. Samozrejme, umožní vám využívať aj všetky ostatné funkcie bankomatu – napr. dobiť si kredit či zmeniť PIN.

Ako identifikovať správny bankomat?

Od augusta 2010 nájdete na všetkých bankomatoch Tatra banky štítky, vďaka ktorým spoznáte, že ste pri niektorom z jej bankomatov. Všetky štítky sú vyrobené z kovu a nájdete ich vpravo od klávesnice na úrovni horného riadku tlačidiel.

Na bankomatoch budú 2 druhy štítkov:

1. Štítky s reliéfnym nápisom TB poslúžia na identifikáciu bežného bankomatu Tatra banky.

2. Štítky s reliéfnym nápisom TB AUDIO označujú bankomaty s audiovýstupom a hlasovým navádzaním.

Kompletný zoznam bankomatov nájdete na titulke stránky www.tatrabanka.sk v sekcii Pobočky a bankomaty. Bankomaty s audiovýstupom sú v tomto zozname označené nápisom AUDIO.

Ovládanie bankomatu

Audiovýstup na bankomate s hlasovým navádzaním sa nachádza v pravej časti bankomatu vedľa obrazovky. Audiovýstup je kompatibilný so štandardnými slúchadlami s 3,5 mm konektorom, ktoré ste zvyknutí bežne používať.

Po zasunutí slúchadiel vás bude bankomat hlasovými pokynmi sprevádzať všetkými svojimi funkciami. Pomôže vám tak vybrať požadovanú sumu peňazí, dobiť mobilný kredit alebo zmeniť PIN kód na svojej karte. V prípade problémov s realizovanou transakciou vás bankomat upozorní na chybu, prípadne vyzve na jej opravu.

Navigačné tlačidlá, ktoré sú na oboch stranách obrazovky, sú označené písmenami L (= ľavá strana tlačidiel) a P (= pravá strana tlačidiel), ako aj číslicami od 1 (najvyššie tlačidlo) po 4 (najnižšie tlačidlo).

Ak vás teda hlas vyzve na stlačenie tlačidla P3, znamená to, že musíte stlačiť tlačidlo napravo od obrazovky tretie zvrchu.

V prípade problémov alebo otázok navštívte, prosím, ktorúkoľvek pobočku Tatra banky alebo zavolajte na 24-hodinové kontaktné centrum DIALOG.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
ako pouzivat bankomaty SLSP
« Odpověď #1 kdy: 1. Květen 2012, 09:43:53 »
Ahojte,
Pre tych, co nepouzivaju Tatra banku pridavam strucny popis na vyber penazi z bankomatov Slovenskej Sporitelne. Peniaze si mozno pomerne jednoducho vybrat aj bez hlasovej navigacie. Ak poslepiacky pouzivate bankomaty inej banky, alebo aj vidite a chce sa vam, tak pridajte podobny popis aj pre ine banky, mozno sa niekomu hodi.
l1 az l4 = tlacidla nalavo od displeja z hora nadol,
p1 az p4 = tlacidla napravo od displeja z hora nadol
a az d = tlacidla v stlpci napravo pri klavesnici na zadavanie cisel z hora nadol.
sekundove intervaly su len "z brucha", nikdy som si to nestopoval a navyse vsetky bankomaty s ktorymi som sa doteraz stretol mali buffering, takze operacie zbehli aj bez cakania. Cakat naozaj treba iba pred zadavanim pinu.
1. zasunte kartu a pockajte cca 5 sekund,
2. l1: nastavte jazyk na slovencinu a pockajte 5 sekund
3. napiste pin a stlacte d
4. p1: vyber penazi
5. p4: vlastna suma
6. tlacidlami p1 az p4 si natukajte pocet akych bankoviek chcete: p1=10 eur, p2=20 eur, p3=50 eur. Teda napriklad ak chcete 30 eur v desiatkach, tak 3 krat p1
7. d: potvrdenie zvolenej sumy v bankovkach
8. l1: ano, naozaj chcem takuto sumu
9. p1: nie, nechcem potvrdenku

poznamka1: a: tlacidlo storno. Ak by ste sa kde kolvek zamotali, stlacte tlacidlo "a" (tusim somuz zazil, ze bolo treba 2 krat) a celu operaciu stornujete. Bankomat vam vrati kartu a mozete zacat znovu.
poznamka2: ak sa tu nazbiera viac popisov, tak by sa dal urobit lahko citatelny popis ktory by sa dal nosit v telefone, po ktorom by stacilo behat sipkami hore a dolu a stlacat tlacidla ktore telefon kaze. ;)
Peter Lecký, Stopka n.o.

sitaa

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Ozvučené bankomaty
« Odpověď #2 kdy: 20. Březen 2014, 15:44:01 »
čosi som počula, že sa chystá ozvučovať, je to pravda? máte o tom niekto ešte nejaké informácie? počula som, že bol vybraný aj nejaký bankomat v Trnave, ale ešte neviem, koľko ich bude ozvučených a či sa už software ukladá do bankomatov. To by ma zaujímalo, prosím o info. Ďakujem.
Lenka

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #3 kdy: 23. Březen 2014, 12:20:15 »
Podla toho o aku banku ide. Ozvucuje ale zatial myslim len Tatrabanka.

pohankova2

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24. Březen 2014, 17:04:58 »
Viem ze sporitelna ma asi jeden ozvuceny bankomat v ba ale niekde tak odveci ale ma. Ine banky neviem ci sa na to chystaju. Skor nie ako hej. Viem, ze napr ked som sa bola spytat, tak vub sorry za reklamu ale aj zla reklama je reklama ci nie?  :) ze sa nechystaju, vsak na co aj vsakze? Ved netreba.
Tak to co ja viem, je to tak.

sitaa

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 21. Duben 2015, 04:17:05 »
neviete aktuálne ako to vyzerá s bankomatmi slsp? či už je ozvučených tých slubovaných 100 bankomatov?
Lenka