Autor Téma: NVDA  (Přečteno 37799 krát)

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
prečo sa nedali upravovať niektoré skratky?
« Odpověď #75 kdy: 24. Květen 2018, 05:47:00 »
V poslednom čase sa pár ľudí ozvalo s tým, že sa nedajú upraviť niektoré skratky v dialógu klávesové skratky. Problém bude odstránený v nasledujúcej verzii NVDA 2018.2. Dôvodom bola moja nepozornosť pri preklade správ k týmto skratkám. Napríklad správa pre skratku f bola "prejde na predchádzajúci prvok formulára". Jednak to nie je pravda a navyše tú istú správu máme aj pre skratku shift+f. Tak sa stalo, že pri otvorení dialógu klávesové skratky sa NVDA pravdepodobne pokúsilo zobraziť obe identické správy, tu došlo k chybe a zobrazila sa len jedna. Skontroloval som všetky klávesové skratky, chyby som odstránil, takže po aktualizácii by už malo všetko fungovať. Ak narazíte pri používaní NVDA na nejaké jazykové nezrovnalosti (preklepy v správach a pod), určite hláste napríklad sem do fóra alebo mailom na ondrej bodka rosik zavináč gmail bodka com.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Ako s NVDA čítať text po vetách
« Odpověď #76 kdy: 4. Červen 2018, 10:53:41 »
Už dlhší čas môžete v NVDA čítať text po vetách v programoch MS Word a Outlook. Nedávno sa ale objavil doplnok, ktorý túto funkciu dopĺňa aj do ostatných editačných polí. Doplnok sa volá Sentencenav a je dostupný na adrese https://addons.nvda-project.org/addons/sentenceNav.en.html

Inštalácia:
1) stiahnite doplnok pod nadpisom Sentencenav aktivovaním odkazu stable version.
2) Otvorte stiahnutý súbor.
3) Potvrďte všetky výzvy vrátane reštartu NVDA.

V editačných poliach môžete teraz používať skratky alt+šípka hore dole na navigáciu po vetách.