Autor Téma: The friendmail - ovládanie Facebooku cez maily  (Přečteno 7680 krát)

ondrej_rosik

 • Reset Staff
 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 448
  • Zobrazit profil
  • blog
The friendmail - ovládanie Facebooku cez maily
« kdy: 19. Březen 2011, 19:50:28 »
The friendmail (ďalej len TFM) je služba, pomocou ktorej môžete ovládať svoj Facebook cez e-maily. Na určené adresy zasielate príkazy v predmete alebo tele správy, ktoré TFM spracúva

1. Aktivácia
na adrese
http://thefriendmail.com/userguide
aktivujte odkaz "sign in"
otvorí sa stránka Facebooku, na ktorej by ste mali povoliť prístup aplikácii "the friendmail". Aktivujte tlačidlo potvrdiť (allow). Zo stránky FB by vás to malo vrátiť na adresu www.thefriendmail.com

Teraz je potrebné nastaviť adresu, ktorú budete používať na komunikáciu s TFM. Na stránke, ktorá je otvorená aktivujte odkaz "link another e-mail address."
- Do poľa "Enter the email address you want to use to send and receive emails through TheFriendMail." zadajte e-mailovú adresu
nasledujúce nastavenia sú nepovinné:
- "TheFriendMail can optionally ignore the text that is always included at the end of your emails (known as your email signature). Simply enter the first part
of your signature below. This text, and all text appearing after it, will be ignored. You can specify multiple signatures if your email does not always
include the same signature." Sem môžete zadať začiatok vášho podpisu, aby TFM vedel, že je to podpis a nepísal ho na vašu nástenku a do komentárov.
- začiarkávacie pole "collapse wwhite space" určuje, či má TFM konvertovať dvojité medzery a tabulátory na klasické medzery. Ak je začiarknuté, automaticky znaky nahrádza normálnymi medzerami.
- začiarkávacie pole "enable sender verification": ak je začiarknuté, TFM kontroluje vašu identitu. Neviem podľa čoho, odporúčam nechať začiarknuté.
- aktivujte tlačidlo "link e-mail adress.", čím potvrdíte nastavenia. Na zadanú adresu by ste mali dostať e-mail s overením.
- otvorte e-mail, ktorý ste dostali a aktivujte odkaz "click here", prípadne do prehliadača skopírujte adresu, ktorá je pod textom „use the link below".
Otvorí sa stránka  a na nej by ste mali nájsť nadpis "e-mail comfirmed".

2. automatické zasielanie
TFM môže automaticky posielať statusy, odkazy a príspevky z nástenky vašich priateľov na zadanú adresu, prípadne vás môže informovať o narodeninách vašich priateľov, alebo o aktualizáciách konkrétnej stránky na Facebooku.
- Aktivujte odkaz "return to the homepage"
Potom aktivujte odkaz "sign in" (ak je tam "sign out, tak tento krok preskočte)
- aktivujte odkaz "alerts"
- písmenom t sa presuňte do tabuľky v ktorej sú niektoré z ponúkaných možností.

- "newsfeed": ak kliknete na "activate", automaticky vám bude zasielať statusy, odkazy a príspevky z nástenky. Zasielanie sa dá upraviť aktivovaním odkazu "modifi":
- e-mail adress: zoznamový rámik, v ktorom môžete vybrať, na ktorú z e-mailových adries má TFM zasielať novinky od priateľov.
- "schedule: send mi newsfeed..." je prepínač, ktorý určuje, ako často vám budú chodiť e-maily:
: "as soon as a minimum number of new posts accumulate" =vždy, keď počet príspevkov dosiahne stanovenú hranicu
: "Once every hour (if there are new posts)" - raz za hodinu, ak sú nejaké príspevky
: "Once every day (if there are new posts)" - raz denne (ak sú nejaké príspevky)
: "At specific times every day (if there are new posts)" každý deň v rovnakom čase (ak sú nejaké príspevky). Ak zvolíte túto možnosť, objaví sa zoznamový rámik time, kde môžete vybrať čas (len celé hodiny).
- "Enter the minimum number of posts that must accumulate before TheFriendMail should send you an email for this alert." - ak ste prepínač nastavili tak, aby vám maily chodili vždy, keď počet príspevkov dosiahne stanovenú hranicu, toto políčko určuje počet príspevkov (môžete zadať číslo v rozsahu 1 - 100)
- nastavenia uložíte tlačidlom save changes

Príspevky vašich priateľov posiela The friendmail vo formáte html, preto je dobré si prestaviť zobrazenie v mailovom klientovy. Nevýhodou je, že nepoužíva nadpisy, takže je zložitejšie prechádzať medzi príspevkami. Okrem samotného príspevku sú v maily aj posledné tri komentáre, a odkazy like, comment a share. Sú to tzv. "odkazy na email", teda po ich aktivovaní sa spustí predvolený mailový klient s prednastavenou adresou.
V prípade odkazu like stačí odoslať mail tak, ako sa zobrazí bez vypĺňania políčok. V prípade odkazu "comment" do tela správy napíšte váš komentár. Ak váš priateľ zdieľa udalosť alebo odkaz, zobrazí sa v správe aj odkaz share. Týmto odkazom môžete odoslať odkaz alebo udalosť na vašu nástenku. Môžete upraviť telo správy podľa potreby. Maily je potrebné odosielať v kódovaní UTF-8, inak sa stratí diakritika.


TFM Vás môže upozorniť, keď má niekto z vašich priateľov narodeniny - stačí aktivovať odkaz "activate" pod položkou "birthday alert".
V zozname pod tabuľkou je možnosť vytvoriť aj tzv. "notification alert", teda čosi podobné, ako má súčasný Facebook - upozorňovanie na komentáre a podobne. Mne sa ale viac osvedčili upozornenia na komentáre priamo od Facebooku. Zaujímavá je ale možnosť „create a Facebook page alert". Môžete sledovať aktivitu na vybranej Facebookovej stránke. Beta verzia však umožňuje nastaviť len tri upozornenia, teda napríklad pre novinky, narodeniny a stránky.


3. Interakcia cez e-mail
TFM používa niekoľko mailových adries, dôležité je, aby ste maily zasielali v kódovaní UTF-8, ak chcete používať diakritiku:
- status@thefriendmail.com:
Odošle mail ako status na vašu nástenku - odošle aj predmet aj text (pozor, toto vie aj FB, ale odosiela len predmet). Predmet ale nie je povinný. Narozdiel od aktualizácie, ktorú ponúka Facebook vie konvertovať URL adresy na odkazy, teda na nástenke sa zobrazí náhľad stránky, na ktorú odkazujete. Podporuje zasielanie fotiek, pričom každá musí mať menej ako 4 MB.

- wall@thefriendmail.com
Odošle príspevok na nástenku priateľa:
predmet: meno a priezvisko priateľa
telo: text, ktorý chcete zaslať. (podporuje odkazy a fotky, tak ako status@thefriendmail.com)

-Page@thefriendmail.com
odošle príspevok na Facebookovú stránku.
Predmet: mal by byť názov stránky, toto mi žiaľ ale vôbec nefunguje
- telo: text, ktorý chcete odoslať - podporuje URL a obrázky.

- news@thefriendmail.com
Zašle vám novinky (statusy, odkazy a pod) od priateľov - funguje aj ak máte vypnuté automatické zasielanie.
predmet: nepovinné -  môžete určiť konkrétneho priateľa, ktorého príspevky chcete vidieť - zadajte meno a priezvisko
telo: nepovinné - môžete určiť počet posledných príspevkov v rozsahu 1 - 200. Ak chcete príspevky zoradiť od najstaršieho po najnovší, zadajte záporné číslo, napríklad -30. Ak počet neurčíte, zašle príspevky od posledného zaslaného e-mailu.

- profile@thefriendmail.com
Zašle profil konkrétneho priateľa, ktorého meno určíte v predmete správy. Do teľa môžete  zadať počet príspevkov - v rozsahu 1 - 200. Ak necháte telo prázdne, TFM Vám zašle 20 najnovších príspevkov. Ak chcete príspevky zoradiť od najstarších po najnovšie, zadajte záporné číslo, napríklad -30.


The friendmail umožňuje aj plánované zasielanie statusov - viac na
http://thefriendmail.com/userguide


ondrej_rosik

 • Reset Staff
 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 448
  • Zobrazit profil
  • blog
Re:The friendmail - ovládanie Facebooku cez maily
« Odpověď #1 kdy: 15. Květen 2011, 18:52:12 »
Ak vam prestali chodit prispevky priatelov mailom tak vedzte, ze je to sposobene chybou v rozhrani Facebooku. totiz ak mate nastavene napriklad zasielanie vzdy, ked pocet dosiahne 100 prispevkov, tak v sucasnej situacii takyto stav nikdy nenastane, lebo FB povoluje prevzatie len okolo 25 prispevkov. Podla vyvojarov TFM je to bug vo Facebook api, ktory uz nahalsili. Da sa to zatial obist len tak, ze znizite maximalny pocet prispevkov na 20.

update: uz to funguje ako ma.
« Poslední změna: 18. Květen 2011, 13:37:40 od ondrej_rosik »

ondrej_rosik

 • Reset Staff
 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 448
  • Zobrazit profil
  • blog
Re:The friendmail - ovládanie Facebooku cez maily
« Odpověď #2 kdy: 2. Listopad 2013, 08:52:38 »
Sluzba Thefriendmail pred niekolkymi dnami uspesne zanikla. Zacalo to nemoznostou prispievat na vlastnu nastenku a skoncilo to stratou platnosti domeny pred par dnami. Navyse autor dlhsi cas nereagoval ani na fore ani na Twitteri. Takze vsetko popisane vyssie je uz bezpredmetne.