Autor Téma: Thunderbird (Mozilla Thunderbird)  (Přečteno 41620 krát)

svoncinarova

• Host
Re:Thunderbird (Mozilla Thunderbird)
« Odpověď #30 kdy: 2. Září 2012, 19:03:14 »
ahojte,

na 10 priecinkov mam vytvorenych v tb 10 filtrov typu od komu alebo kopia obsahuje potom je tam mail a k tomu nvda nacitane zvuky typu fanda, youtube atd priradene pluginom tonnequilla. lenze obcas mi nieco pride aj do dorucenej posty a chcela by som aby to co tam pride tam zostalo, ale aby mi nato zahral speci zvuk.

uz som to skusala tak ze som bytvorila pravidlo dorucena posta dala tam 10 x ze od komu alebo kopia neobsahuje a dala tam tych 10 adries a priradila zvuk, ale moc to nefunguje.

viete mi poradit ako tto rozbehat?

diki adela.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 4. Září 2012, 14:36:46 »
Ahoj,
Moja konfiguracia je nasledova:
- mam vypnute prehravanie zvuku v notifikacii o novych mailoch (to asi aj ty) aby sa mi thunderbird do zvukov nemiesal, lebo si ich chcem riadit filtrami
- Mam porobene filtre, ktore presuvaju maily do priecinkov podla nejakych pravidiel (podobne ako ty) a okrem presunutia k nim mam aj akciu prehrat zvuk so speci zvukom
- Ako posledny mam filter, (pozor, musi byt posledny v zozname) ktory testuje, ci policko "od" obsahuje zavinac (cize by mal byt vyvolany pre kazdy mail, ktory zostane po predchadzajucich filtroch v inboxe) a tento filter ma ako akciu prehratie zvuku.

Takto to funguje nasledovne:
- mail postupne prelieza filtrami a ak ho nejaky filter posle do nejakeho priecinka, tak sa dalsie filtre uz neaplikuju, pretoze mail uz nieje v inboxe.
- Vsetko co zostane v inboxe aj po prechode filtrami sa dostane k poslednemu, ktory na tom urcite zahra zvuk, lebo kazdy mail v policku "od" obsahuje @.

Nevsimol som si, ze by mi s takouto konfiguraciou niekedy prisiel mail, ktory nebol ozvuceny. Ale pravda je, ze som to ani nesledoval, teda nestriehol som v mailboxoch aby som zistil, ci to naozaj spolahlivo funguje.
Peter Lecký, Stopka n.o.

svoncinarova

• Host
« Odpověď #32 kdy: 4. Září 2012, 14:47:21 »
ahoj peto,

takze mam

1 vytvorit filter Doručená Pošta,
2 presunut ho az nakoniec pod filter youtube a potom doneho pridavat maili z ostatnych filtrov? ale ako ich tam mam pridavat? tak ze od komu alebo kopia neobsahuje a zatym mail? alebo inak?

diki, Adela.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 4. Září 2012, 14:54:15 »
Ahoj,
Asi celkom nerozumiem co presne potrebujes dosiahnut. Zdalo sa mi , ze to, aby sa ti prehral nejaky specialny zvuk ku vsetkemu co zostalo po filtrovani v inboxe. Ak je to tak, tak si pozorne precitaj moju predchadzajucu odpoved. Ak nerozumiem spravne, tak to prosim ta skus popisat nejako podrobnejsie.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #34 kdy: 4. Září 2012, 16:51:23 »
Och nie, my s Adelou to mame vyriesene odost zlozito, vdaka comu to nie vzdy funguje.
predstavme si filtre na maily forum, pocitace, skola. Kazdy ma nastavenu akciu presun do prislusneho priecinka a priradeny zvuk. Mail dorucena posta, ktory v petovom priklade obsahuje zavinac v nasom pripade obsahuje toto: vsetky spravy, ktore nemaju v odosielatelovi forum, ani pocitace, ani skola nepresuvaj nikam, prehraj zvuk. V mojom zozname je tento filter ani neviem kde, neriesil som to, ale veru idem, lebo to dvojite prehravanie sem-tam ide na nervi. tolko info pre Peta,.
Pre Adelu:
vymaz alebo uprav filter dorucena posta tak, ze pole od musi obsahovat zavinac a presun ho na koniec zoznamu.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Chat v Thunderbirde 15
« Odpověď #35 kdy: 4. Říjen 2012, 08:12:41 »
Ahojte,
práve som sa dočítal, že v Thunderbirde 15 je podpora pre Facebook chat, IRC, twitter, Googletalk a iné. Tak som si to nainštaloval, nahodil účet, že to vyskúšam, len neviem si zobraziť chat okno, kontakty a tak. Pozrel som si aj info v changelogu Thunderbirdu, píše sa tam čosi o záložke chat, ktorú ale nevidím. Skúšal to niekto z vás?

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 4. Říjen 2012, 11:03:06 »
Ponuka prejst na/konverzacie. Tiez som to dlhsie hladal. velmi som to ale netestoval. Je tam uvedena aj klavesova skratka Ctrl+Shift+c, ale mne nefunguje...
« Poslední změna: 4. Říjen 2012, 11:06:48 od Marek »
Marek Macko
administrátor fóra

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #37 kdy: 4. Říjen 2012, 14:48:23 »
Tak tam by som to nehladal. Musím sa v tom nejako zorientovať, vidím tu napr celé timeline pre twitter, ale či mi to dovolí na twitter aj nejako prispievať, to sa uvidí.

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 4. Říjen 2012, 15:08:07 »
Z toho, co som pochytil z diskusii na nete, by to malo ist.
Marek Macko
administrátor fóra

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #39 kdy: 5. Říjen 2012, 23:02:09 »
Ano, ide to, hnevaju ma v tom celom dve veci.
- nemoznost nastavit zvuky len pre chat. Ak ich povolim pre postu, funguje to, len sa mi to prekrykuje s filtrami sprav na priecinky (pozri diskusiu vyssie)
- Neviem vypnut casove znacky. Teda sprava vyzera vzdy v tvare 20:05:11
ondro
kto by to bol na teba povedal:-)
A Peto vagner si v suvislosti s Twitterom vsimol, ze treba simulovat presunutie mysky na tweet, s ktorym chces pracovat, teda najprv nvda+shift+F9 a potom prave tlacitko mysy.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Dlhe nacitavanie pri odpovedani na spravu
« Odpověď #40 kdy: 28. Říjen 2014, 09:20:10 »
Ahojte, dlhsi cas pozorujem, ze pri odpovedani na dlhsiu spravu v thunderbirde sa mi NVDA zasekne a bud musim dlho cakat, alebo to cele zamrzne a musim restartovat NVDA a potom aj thunderbird. Pod dlhsou spravou myslim mailovu konverzaciu, v ktorej su vsetky citacie a ma to povedzme cele tak 25000 znakov. Asi som objavil ameriku, ale mozno aj nie, skratka som zistil, ze ak nastavim v tomto konkretnom ucte pisanie sprav vo formate HTML, cely proces je stokrat sviznejsi. Ziadne cakanie, vsetko sa krasne nacita. Uz neviem, co to potom robi s tymi spravami, mam to tu tak asi 10 minut, tak uvidime. Ak niekto mate lepsi napad, sem s nim. Teda najlepsi napad by asi bol neaktualizovat, lebo toto sa tusim deje len od posledneho updatu, Pouzivam TB 31.2.0

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 28. Říjen 2014, 09:32:06 »
Ahoj,
Co si ja pamatam, tak je to takto odjakziva. Cim je retiazka dlhsia, tym dlhsie sa renderuje. Nikdy sa mi nestalo, ze by som to musel restartovat, vzdy stacilo dostatocne dlho pockat, niekedy to boli ale aj minuty.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #42 kdy: 28. Říjen 2014, 19:21:54 »
aha, no tak dobre, minutu som to napokoji nenechal, taky trpezlivy zial nie som. To prepnutie do html to ale minimalne na mojej strane riesi, len ci niekomu nevnucujem nejake zle rozlozenie farieb, typ pisma alebo co ja viem co, to neviem zarucit. ale zas ak ma niekto nastavene zobrazovat ako cisty text, tak by to nemal byt problem. Vravim, uvidim casom, ci sa niekto ozve.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #43 kdy: 18. Duben 2015, 22:02:46 »
Inak toto nemusi byt len dlha retiazka, je problem aj urobit odpoved na spravu ktora ma vela prijemcov v kopii pricom davam len odpovedat a nie odpovedat vsetkym. Stalo sa mi to teraz na inom ucte kde som doposial nemal zapnute odosielanie sprav vo formate html, ked som to zapol, zahadne to funguje. Kto vie, ci ale nie je chyba na strane NVDA, asi s tym skuspm este poexperimentovat.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
re:RSS v programe Mozilla Thunderbird
« Odpověď #44 kdy: 26. Srpen 2015, 18:33:26 »
Ahojte ludkovia,
Pouzivam RSS v thunderbirde. mam predplateny dennik n a chcel by som, aby sa TB nejako prihlasil a rovno zobrazi obsah celeho clanku. Viem, ze by to nejako mohlo ist, cosi podobne som robil pre forum unss, ale za svet si neviem spomenut ako na to. Skusil som stranku s prihlasenim na Dennik N nastavit ako uvodnu stranku, ale ked sa tam prihlasim, otvori sa predvoleny prehliadac a moj problem sa tym nevyriesi. Slo by to nejako, alebo na rss dennika n pouzivat radsej firefox?