Autor Téma: Thunderbird (Mozilla Thunderbird)  (Přečteno 43683 krát)

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Re:Thunderbird (Mozilla Thunderbird)
« Odpověď #90 kdy: 2. Listopad 2015, 10:17:53 »
Lebo Gmail. Lepsia odpoved na to neexistuje.
Marek Macko
administrátor fóra

svoncinarova

• Host
« Odpověď #91 kdy: 2. Listopad 2015, 10:24:44 »
skoda ze vo filtroch sa neda nadstavit ze ked sprava pristane v tom a tom priecinku, tak sa odtial automaticky vymaze.

svoncinarova

• Host
« Odpověď #92 kdy: 2. Listopad 2015, 11:22:45 »
tu:
https://addons.mozilla.org/sk/thunderbird/extensions/folders-and-filters/?sort=name
su take ze doplnky filtre a priecinky.
tak som sa tesila ze tam nieco najdem co by mi mohlo pomoct ale asi to vyzera ze nie.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #93 kdy: 2. Listopad 2015, 16:14:30 »
No ak budes filtrovat cez thunderbird tak jedna z akcii je aj rovno odstranit spravu. Ale co s tym urobi gmail neviem.

svoncinarova

• Host
« Odpověď #94 kdy: 2. Listopad 2015, 17:10:59 »
akcia je az druha vec. ale kim priradim akciu musim najprv vybrat priecinok ktoreho sa to ma tykat. a to sa bezne vo filtroch neda.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
mala poznamka k doplnku filtaquilla
« Odpověď #95 kdy: 10. Únor 2017, 07:52:43 »
Mam jednu poznamku k doplnku Filtaquilla: Ked si nastavite v moznostiach doplnku akcie, ktore chcete pouzivat, po ulozeni restartujte Thunderbird. az potom sa nove akcie pridaju do moznosti filtrovania. Nikde som sa toto nedocital a veru som uz uz zaplakal, ze to cele nefunguje.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
tb nevie odpovedať z adresy na ktorú mail prišiel
« Odpověď #96 kdy: 19. Září 2018, 12:45:01 »
Ahojte,
Vedeli by ste niekto poradiť s takouto haluzou?

Jeden môj známi používa Thunderbird, na ktorom má viac pop3 účtov. Všetku poštu ale chce mať v jednej doručenej pošte, takže pri všetkých účtoch používa tzv. lokálne priečinky. Poštu si triedi filtrami v tb. Všetko pekne funguje ale problémy nastávajú s mailinglistami. Ak dá odpovedať na takýto mail, Thunderbird nepoužije na odpoveď tú adresu, na ktorú mail prišiel, ale predvolený účet. Ja som si takýto setup pokusne spravil u seba a dokážem to takto zreprodukovať. Vínimku samozrejme tvorí zas gmail. Zdá sa, že gmail modifikuje hlavičky správ. Správa odoslaná z mailinglistu na adresu ondrej.rosik@yandex.com má takýto riadok
Delivered-To: mailing list adresa@domena.sk
Iné delivered to v zdrojovom kóde správy nevidím.
V hlavičke z gmailu sa ukazuje takéto
Delivered-To: ondrej.rosik@gmail.com
Pričom sú tamešte dve takéto položky smerujúce už na adresu listu.
Domnievam sa teda, že Thunderbird si toto prečíta a podľa toho určí, že mail prišiel na gmail adresu a pri odpovedi navrhne odpovedať z gmailu. Pri iných serveroch to nevie nájsť tak sa tvári, že najlepšie bude odpovedať z predvoleného účtu.
Otázka teraz znie. Dalo by sa nejako TB prinútiť, aby informáciu o účte z ktorého chceme odpovedať získal z iného zdroja, ideálne skrátka z účtu, na ktorý pôvodne správa prišla? Príp dokážeme modifikovať hlavičky prichádzajúcich mailov tak, aby tam bola správna adresa?
Riešenie by samozrejme bolo nastaviť predvolenú adresu tú, na ktorú chodia konferencie, len tých listov je viac, každý na inej adrese, preto ani nie je možné použiť na toto gmail, kde by to fungovalo :D

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #97 kdy: 21. Září 2018, 20:10:46 »
Ahoj,
Ked tak kukam, tak by to podla mna cele malo fungovat takto:
V hlavickach spravy zvycajne hned na zaciatku najdes hlavicku X-Account-Key, napriklad
X-Account-Key: account2
Je to hlavicka, ktoru vytvara tb pri prijimani spravy a hovori, ze mail bol doruceny cez konkretny ucet. To account2 je identifikator konta, cez ktore bol mail stiahnuty, nasiel by si  ho v prefs.js, to je ale nepodstatne.
Podla tejto hlavicky by sa tb mal rozhodnut, z ktorej adresy mail posle ak das odpovedat za predpokladu, ze pouzivas ten thunderbirdovy koncept lokalne priecinky. Z pre mna zahadnych dovodov ale plati, ze ak sa mailova adresa na ktoru bol mail doruceny nezhoduje so ziadnou identitou konta v x-account-key, tak sa pouzije primarna identita primarneho uctu, nie primarna identita uctu specifikovaneho v x-account-key.
Vyskusal som u mna. Mam 2 ucty, ktore mam oba smerovane do lokalnych priecinkov.
mrkvicka@a.sk,
mrkvicka.b.sk
Ak si poslem mail na jednu z tychto 2 adries a dam reply, tak to funguje ako treba. Ale pozor.
Na domene b som si vyrobil alias mailinglisty, ktory sa mi automaticky presmerovava na mrkvicka.b.sk
Ak dostanem mail na
mailinglisty@b.sk a dam nan odpovedat, tak sa mi ako odosielatel nastavi mrkvicka@a.sk, co je zrejme tvoj pripad.
Jediny workaround, ktory mi na toto napada, ak teda nechces robit nejaky zbesily fiddling s hlavickami mailov vo filtroch je, urobit si sekundarnu identitu na ucte mrkvicka@b.sk.
Teda menu>nastroje>ucty, tam najdes mrkvicka@b.sk a v sprave identit mu vyrobis novu identitu s mailovou adresou mailinglisty@b.sk.
Ak dam teraz odpovedat na mail ktory prisiel na adresu mailinglisty@b.sk (bol automaticky presmerovany na mrkvicka@b.sk), tak sa mi pekne nastavi from na mailinglisty@b.sk.
Dufam, ze som pochopil problem a ze je toto to, co hladas. :)
Strucne povedane, pre kazdu mailovu adresu, na ktoru ti chodia maily musi existovat vramci konta cez ktore ju stahujes identita s danou adresou, aby ju vedel tb spravne obsluzit.
Peter Lecký, Stopka n.o.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #98 kdy: 21. Září 2018, 22:36:12 »
Mi napadlo (v sprche, vyborne miesto na premyslanie ;)) ze som nejako prehliadol, ze problem je s mailinglistami, ktore v policku to neobsahuju adresu prijemcu, ale mailinglist. Tak to je podla tohoto tu riesitelne len dost blbo.
http://kb.mozillazine.org/Multiple_identities_per_e-mail_account
Stale ale nerozumiem, preco vyberaju predvolenu identitu z predvoleneho uctu a nie predvolenu identitu z uctu cez ktory mail prisiel.
Obzeram sa este, ci sa toto neda prestavit hoci aj pomocou config editora, zatial nic nevidim.
Peter Lecký, Stopka n.o.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #99 kdy: 21. Září 2018, 22:54:01 »
Ok, takze nic lepsie ako toto nevidim:
https://addons.thunderbird.net/en-US/thunderbird/addon/flexible-identity/?src=cb-dl-users?src=cb-dl-users
Tam sa da nastavit identita podla prijemcu, teda nadefinujes pravidlo, ze ak ide mail do konkretneho mailinglistu, tak sa ma pouzit identita x.
Linka na ten addon je aj v dokumente, co som prelinkoval v predchadzajucom poste.
Happy hacking!
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #100 kdy: 23. Září 2018, 13:19:37 »
U mna funguje, tam kde to potrebujem nie, lebo pouziva novsi thunderbird. Doplnok sa nainstaluje, moznosti nastavime, varovne okno v pripade ze je rozdielan identita sa zobrazi, ale mail sa nakoniec neodosle :D. Idem pisat autorovi

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #101 kdy: 24. Září 2018, 09:00:38 »
Vyriesene. Skutocny problem bol len s jednou identitou, kde sme to potrebovali. Je tam asi nejaky bug, ked je v policku zobrazovane meno (display name) mailova adresa. Takze staci tam dat nieco rozumnejsie a pracuje to potom korektne aj na TB 60.