Autor Téma: skrátenie URL adresy  (Přečteno 4413 krát)

ondrej_rosik

 • Reset Staff
 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 448
  • Zobrazit profil
  • blog
skrátenie URL adresy
« kdy: 10. Červenec 2011, 21:22:26 »
Ak máte blog alebo internetovú stránku s dlhou adresou, môžete si vytvoriť doménu prvého rádu v tvare www.vasaadresa.tk
Návštevníci budú presmerovaní na vašu stránku, má to ale niekoľko obmedzení:
1) stránka sa zobrazuje v rámčeku. Vizuálne to asi nie je vidno, ale JAWS nečíta titulok stránky korektne a v adresnom riadku je vždy adresa v tvare vasaadresa.tk, takže je ťažké potom zistiť URL podstránok. A ak máte napr. v hlavičke stránky odkaz na RSS tak tento sa nezobrazí, lebo sa použije hlavička servera www.dot.tk
Vyzerá to asi takto:
www.dennikicc.tk
2) ak v období tri mesiace navštívi adresu menej ako 25 ľudí, bude skrátená adresa zrušená (ak ste zaregistrovaní, tak vás na to upozornia).

Výhodou je, že takto môžete skrátiť adresu na hocijakú stránku a ak sa zaregistrujete, tak môžete sledovať návštevnosť skrátenej adresy.

skrátenie adresy:
1) na stránke www.dot.tk do editačného poľa your URL zadajte dlhú adresu a aktivujte tlačidlo next.
2) Na ďalšej stránke vám to ponúkne názov pre novú stránku, odvodený z titulku stránky. Je to ale prepisovateľné editačné pole, takže názov môžete upraviť.
Tu je potrebné opísať kód z obrázka a aktivovať tlačidlo comfirm.
Ak všetko prebehlo korektne, nová adresa by už mala fungovať.
3) Ak sa chcete zaregistrovať, môžete tak urobiť v kroku 2, ale namiesto tlačidla comfirm aktivujte tlačidlo next. (je tam taká tabuľka v ktorej sú výhody registrácie). Na ďalšej stránke si to bude pýtať mail a heslo.
4) je potrebné overiť mailovú adresu aktivovaním odkazu, ktorý dostanete v maily. Po prihlásení sa na účet cez odkaz login na stránke www.dot.tk môžete použiť funkcie
my domains>dot TK traffic check pre zobrazenie štatistiky návštevnosti. V prvom zozname si vyberiete adresu, formulár odošlete tlačidlom OK  a na nasledujúcej stránke si vyberiete v zozname časový úsek, ktorý chcete zobraziť. V prvom rámiku sú mesiace a v druhom možnosti - prvé dva týždne, posledné dva týždne a celý mesiac. Po odoslaní formulára sa zobrazí tabuľka s prehľadom pre jednotlivé dni.

my domains >add a new domain - tu môžete vytvoriť novú skrátenú adresu. Čo je zvláštne - aj ak ste prihlásení, vyžaduje opis obrázka.

Zvyšné funkcie nechávam na vlastné preskúmanie.

PS: netuším, čo stvárajú, ale v čase písania tohto lite návodu pri pokuse vytvoriť novú doménu pod účtom to vyhadzuje chybu 403 access denied, už som to reportoval, vytvorenie anonymnej skrátenej adresy funguje bez problémov.


ondrej_rosik

 • Reset Staff
 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 448
  • Zobrazit profil
  • blog
Re:skrátenie URL adresy
« Odpověď #1 kdy: 3. Únor 2013, 15:19:10 »
Zistil som, že toto nemusí fungovať všade. Napr určite to nefunguje na doméne webnode.sk. Majú tam nejako zablokované načítanie stránky do inline rámika, ktoré práve využíva služba www.dot.tk. Výsledok je taký, že sa zobrazí len titulok.