Autor Téma: Youtube downloader  (Přečteno 4451 krát)

ondrej_rosik

  • Reset Staff
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • blog
Youtube downloader
« kdy: 18. Srpen 2011, 11:46:13 »
Je freeware prenosný program, ktorý vie sťahovať videá z Youtube, Slovenských a Českých televízii a ďalších serverov. Ak používate doplnok do Firefoxu, tak ho asi neoceníte, hodí sa skôr pre ľudí, ktorí stále nechcú používať Firefox.
Stránka programu:
http://www.pepak.net/download/youtube-downloader/
(Pozor: neskúšajte ho hľadať cez vyhľadávače, v internete je niekoľko programov s týmto názvom, takže by popis nemusel sedieť)


1. Aké servery podporuje:
Na domovskej stránke je celý zoznam, ja som ho spoľahlivo využil na joj.sk, markiza.sk, funguje aj na bandzone.cz, ceknito.sk / ceknito.cz, ČT24, na stránke Slovenskej televízie a samozrejme na Youtube.

2. Inštalácia:
Odporúčam stiahnuť a rozbaliť zip verziu. Po prvom spustení súboru ytd.exe sa program spýta, či ho chcete používať ako portable verziu. Ak odpoviete áno, program si bude ukladať nastavenia do priečinka, v ktorom je rozbalený, ak odpoviete nie, program bude nastavenia ukladať do užívateľského profilu v systéme (odporúčam zvoliť áno, aby ste mohli program kopírovať aj s nastaveniami na USB kľúč).
V nasledujúcom okne sa program opýta, či chcete, aby kontroloval aktualizácie. Ak ich nechcete kontrolovať, odporúčam si ich sledovať na stránke programu, zdá sa, že autor dopĺňa nové servery a opravuje nefunkčné algoritmy pre sťahovanie.

3. Ako to funguje?
V prehliadači si otvorte stránku videa alebo relácie, ktorú chcete prevziať. napríklad Televízne noviny z 18. augusta na Markíze:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/67022
Ak už máte spustený program Youtube downloader, skopírujte adresu z adresného riadka prehliadača do okna programu. Teda alt+d, ctrl+c, a v okne programu ctrl+v. Sťahovanie začne automaticky. Sledovanie indikátorov priebehu je trochu komplikované, je potrebné použiť virtualizáciu okna v JAWSe, alebo plošné prezeranie v NVDA. Súbor sa ukladá do priečinka programu, ak to chcete zmeniť, otvorte klávesom F9 nastavenia a pozrite záložku nastavenia sťahovania.
Kontextové menu v hlavnom okne ponúka aj ďalšie možnosti, ako hromadne pridať URL adresy zo súboru alebo HTML stránky. Sťahovanie pozastavíte / spustíte medzerou a úplne ho zastavíte klávesom ESC.
Okno programu sa po minimalizovaní automaticky presunie na lištu, nikde sa to nedá vypnúť, dá sa zavolať zo systémového panelu (nespúšťajte ho znovu z priečinka programu, spustí sa nová inštancia).
Program ukončíte ako každý iný =alt+F4

4. Príkazový riadok
Podporuje viacero parametrov, základné použitie vyzerá nasledovne:
ytd.exe URL
URL je ako v bode 3 adresa konkrétneho videa.
Ako argument môžete zadať aj viacero URL adries, odporúča sa do úvodzoviek, napríklad:
ytd.exe "http://" "http://"
program sťahuje súbory naraz. Sťahovanie na príkazovom riadku prerušíte skratkou ctrl+c. objaví sa správa, či naozaj chcete zrušiť sťahovanie. napíšte a (ako áno) a stlačte enter.

Pre podrobný popis parametrov príkazového riadka pozrite domovskú stránku programu.