Autor Téma: Ako vytvoriť zástupcu na bezpečné odobratie hardware  (Přečteno 3534 krát)

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Ako vytvoriť zástupcu na bezpečné odobratie hardware
« kdy: 27. Srpen 2011, 18:56:32 »
Na servery Technet som sa dočítal, ako vyrobiť na plochu odkaz, ktorým môžete vyvolať dialóg na bezpečné odstránenie hardware. V článku sa píše, že funguje pod Windows 7, ja som to odskúšal aj na XP a funguje mi to spoľahlivo aj tu, takže:

1) otvorte si pracovnú plochu a presvedčte sa, že nemáte vysvietenú žiadnu položku (hneď po otvorení plochy nebýva nič vybraté, ak ale čítač obrazovky hlási, "vybraté", stlačte ctr+medzera, aby ste zmenili stav položky na "nevybraté".
2) otvorte v kontextovom menu položku nový >odkaz
3) ako cieľ odkazu zadajte nasledovný reťazec (bez úvodzoviek)
"runDll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll"
3) aktivujte tlačidlo ďalej a napíšte názov odkazu (napríklad bezpečné odobratie hardware)
4) Odkaz vytvoríte tlačidlom dokončiť.
5) Ak chcete vytvoriť na tento odkaz klávesovú skratku, nájdite na pracovnej ploche odkaz, ktorý ste vytvorili a stlačte alt+enter, čím sa dostanete do vlastností odkazu.
6) Tabulátorom sa presuňte do poľa klávesová skratka a stlačte požadovanú kombináciu. Kombinácia musí byť ctrl+alt+znak alebo ctrl+shift+znak.

zdroj:
http://technet.idnes.cz/tipy-pro-windows-7-klavesova-zkratka-odebere-usb-flash-disk-pol-/software.aspx?c=A110801_211340_software_dvr