Autor Téma: windows 7 a pouzivatelia s citacom obrazovky  (Přečteno 3253 krát)

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
windows 7 a pouzivatelia s citacom obrazovky
« kdy: 30. Srpen 2011, 13:18:10 »
Ahojte,
Tento text:
http://cezap.sk/informacie/technologie-pristupu-k-informaciam/nastavenia-zlepsujuce-pouzitelnost-microsoft-windows-7-pre-pouzivatelov-citacov-obrazovky/
by mohol byt uzitocny pre tych co zacinaju pouzivat Windows 7 a radi by ho nastavit tak aby sa s nim co najlepsie pracovalo s citacom obrazovky. Ak viete o niecom uzitocnom co v texte chyba, tak mi prosim napiste.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:windows 7 a pouzivatelia s citacom obrazovky
« Odpověď #1 kdy: 16. Září 2013, 17:40:31 »
Tento text mi pomohol, doplním len jednu vec. S NVDA som pozoroval značne pomalú navigáciu po priečinkoch hlavne ak som sa presúval medzi súbormi. Prechod fokusu trval niekedy aj sekundu. Asi je dobré povipínať kadejaké tabli (či table?) zobrazenia. Takže som si otvoril priečinok s dátami, v mojom prípade G:\ Tabulátorom som našiel príkazový modul. Šípkou dole na podmenu rozloženie a tam odčiarknuť tablu podrobností, tablu ukážok a navigačnú tablu. ostatné som nemal začiarknuté a neskúmal som, ktorá z týchto troch to spôsobuje. Každopádne navigácia jeteraz normálna. Akk používate výhradne Free commander tak je to jedno, s tým to fungovalo vždy bez zaostávania.

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Re:windows 7 a pouzivatelia s citacom obrazovky
« Odpověď #2 kdy: 16. Září 2013, 18:04:45 »
No ved to, ze my filemanageristi na taketo veci  casto neprideme. Vdaka za tip.
Marek Macko
administrátor fóra