Autor Téma: MAGic - opätovné zamrznutie počítača po niekoľkých sekundách jeho spustenia  (Přečteno 7834 krát)

Zuzi

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • Môj web
Ahojte,

mám taký technický problém s MAGicom - verzia 8.0. Po jeho spustení mi permanentne mrzne počítač. Zamrzne ihneď, čo predstavuje niekdy len niekoľko sekúnd po spustení. Nedávno som si pomocou MAGicu robila prácu do školy, ktorú som samozrejme stratila, pretože tomu MAGicu pomôže vtedy už len "tvrdý" reštart. Viete mi niečo poradiť, čo tam nainštalovať alebo urobiť, aby sa správal tak, ako sa má? Alebo čokoľvek, v čom môže byť problém resp. chyba??
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď

Ešte taká poznámka.
Momentálne očakávam od Tyflocompu autorizáciu, ktorú mi už posielajú mesiac. Zatiaľ mám nainštalovaný len samotný program, ktorý mi zaslali na CD. Neviem, ale mohol by byť problém aj v tomto?
« Poslední změna: 2. Květen 2012, 19:56:30 od Zuzi Rojíková »
Zuzana Rojíková

zuzanarojikova(zavinac)gmail(bodka)com

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Ahoj,
Dovody mozu byt rozne. Aku mas verziu windows?
Mozes trochu upresnit, co to znamena "zamrzne"? Nereaguje na mys, alebo vypise aj nejaku chybovu hlasku, modru obrazovku,...?
Peter Lecký, Stopka n.o.

Zuzi

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • Môj web
Znamená to skrátka to, že nereaguje na myš a ani na nič iné. Problém s modrou obrazovkou som taktiež nedávno mala, ale ten mi vyriešil priateľ nainštalovaním
najnovšieho video interceptu (z Freedom Scientific), ktorý som po tomto "mrznutí" inštalovala opäť, ale nepomohlo. Metóda pokusu nezabrala, tak už fakt neviem...
A tá verzia: Windows XP 2002 SP3
Zuzana Rojíková

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Inak fakt, sú aj pre magic nejaké odporúčané nastavenia grafickej karty, alebo platí to isté, čo pre JAWS?

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
ondrej: Pravdepodobne ano, i ked pravdu povediac to velmi nesledujem.
Zuzka: mrznutie pocitaca moze byt sposobene mnohymi vecami. Mas na tom pocitaci nejake hry? Mrzne to bezprostredne po spusteni magicu a bez neho nie? Skumali ste ci nahodou nieco zmysluplne nevidno v event logoch? Po zamrznuti sa neda robit vobec nic? neda sa napriklad s trochou trpezlivosti spustit task manager (ctrl+shift+esc) a pozriet ci nejaky proces extremne nevytazuje procesor? Tou trochou trpezlivosti myslim stlacit skratku a par sekund (mozno aj do minuty) pockat.
Je velmi tazke tipnut si v com by to mohlo byt, bolo by treba viac informacii.
Vacsina ludi inak taketo veci riesi "hrubou silou", teda preinstalovanim pocitaca. Pravdepodobne sa da aj inak, len ten pocitac treba preskumat. ak sa priatel trochu vyzna, tak nech skusi.
Peter Lecký, Stopka n.o.

Zuzi

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • Môj web
Čo sa týka hier a podobných vecí, tak to sa u mňa vôbec nenájde. Všetky takéto veci som odstraňovala, pretože to len zbytočne zaťažovalo systém. Bez spustenia Magicu to ide v pohode, nič nemrzne. Ide vyslovene len o ten Magic. Neviem, či to s tým môže aspoň trochu súvisieť, ale nedávno sa mi stalo aj to, že som si spustila NVDA (Magic vtedy nebol spustený) a NVDA sa mi spustil niekoľkokrát a nebolo ho možné ukončiť. Dookola sa spúšťal. Pomohol tvrdý reštart. Tak skrsla myšlienka, že mám v PC nejaký vírus, ale urobila som cez Eset kontrolu PC a nič mi nenašlo. Po zamrznutí som sa aj snažila o ctrl+shift+esc, ale aj to, čo vyskočilo stihlo zamrznúť. :)
No ja verím, že preinštalovanie PC bude tá úplne posledná možnosť riešenia. Priateľ je už v koncoch. Sťahuje anglické návody na Magic, ale jediné čo mi zatiaľ trošku pomohlo je, že som upravila rozlíšenie obrazovky. A aj to mi pomohlo tak, že mi nezamrzne po 30 sekundách, ale po jednej minúte. Navrhoval ešte celé preinštalovanie Magicu. Mohlo by pomôcť?
Zuzana Rojíková

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
pravdupovediac neviem, myslel som si, ze je len zle nastavene cosi na karte, to s tym taskmanagerom mozeme vyskusat a co sa tyka hrubej sily, este by som mozno skusil skor toto
http://www.tyflocomp.sk/downloadftp//Magic/Magic8.rar

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Pravdu povediac zda sa mi, ze velmi pravdepodobne bude problem inde ako v samotnom magicu. Skusali ste aj scandisk? Pomerne casto sa stava, ze je poskodeny nejaky subor a windows to nevedia formulovat inak, ako tak, ze padne nejaka aplikacia. Staci standardny scandisk na disk c, netreba kontrolu povrchu. Mozno by este stalo za to rucne vymazat konfiguraciu magicu (docs & settings\tvoje_meno\application data\freedom scientific\magic...) aby sa vylucila nejaka divnost v konfiguracii magicu.
Peter Lecký, Stopka n.o.

Zuzi

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • Môj web
Peťo, stratila som sa pri druhej vete. Verím, že Ondrej pochopil. :)
Zuzana Rojíková

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Nazval by som to príbeh celé zle. Z Tyflocompu dostala CD s Magicom 11. Inčtalácia v pohode, po spustení modrá obrazovka. Po rade pracovníka TC som aktualizoval ovládač grafickej karty, ale to som nemal robiť. Zobrazenie farieb sa preplo na 4 bit a nedalo sa to prepnúť (vyriešilo sa to čiastočne povolením VGA režimu v biose) a rozlíšenie sa nastavilo na 800X600 a nedalo sa zmeniť. Takže sme sa vrátili k verzii ovládača dodávanej s notebookom. Asi bude lepšie na to pohnať niekoho, kto Magic rieši častejšie.

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Hmm, velmi divne spravanie po aktualizovani ovladaca. Bol to naozaj spravny ovladac? Alebo to bude nejaka raritna grafika, ak sa dnes este take vobec vyrabaju?
Marek Macko
administrátor fóra

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
nuz ci bol spravny  - dufal som, ze windows sa o to postara, ak dam aktualizovat ovladac v spravcovy zariadeni. Ale faktom je, ze ta karta je stara a este k tomu aj integrovana na doske, co vraj tiez sposobuje problemy. Notebook nekupovala ako plnu zostavu s Magicom, lez samostatne, takze skratka privela nepriaznivych okolnosti.