Autor Téma: carrefourdrive - cosi zaujimave pre bratislavskych zrakacov  (Přečteno 4885 krát)

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Caute,
Petrzalsky carrefour umoznuje naklikat si tovar cez net a do dvoch hodin si dobehnut po pripravenu kopku ktoru ste si naklikali. Vraj za rovnake ceny, ako keby ste pobehali medzi regalmi a pohladali si to sami. Celkom fajn pre tych z nas, co si vecer nepotrebujeme svietit. Viac info tu:
http://ekonomika.sme.sk/c/6491637/carrefour-uz-predava-potraviny-cez-web.html
alebo rovno stranka kde si mozete naklikavat.:
http://www.carrefourdrive.sk
Taak a uz na nas budu cihat rovnake nastrahy ako na vidiacich ludi v obchodoch, na ktorych zmurkaju vseliake lakave veci z regalov pomedzi ktore sa prechadzaju. Pod kazdou kategoriou sa zobrazuju aj ine produkty, ktore do kategorie nepatria, takze uz aj slepcovi na ne moze oko padnut.
Na prvy pohlad nevidim moznost nakupovat si vazene potraviny.
Peter Lecký, Stopka n.o.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Re:carrefourdrive - pokusny nakup ;)
« Odpověď #1 kdy: 12. Srpen 2012, 23:20:31 »
Caute,
Tak som si bol nakupit.
Najprv som si na webe skusmo naklikal par kusov tovaru. Tovar mozete vyhladavat v kategoriach (na to ste asi prisli). Na kazdy tovar si mozete kliknut a pozriet si zlozenie, z pochopitelnych dovodov sa ale nedozviete napriklad datum spotreby. Pri kazdom tovare si mozete kliknut na ikonku "pridat do kosika" a na stranke hned mozete vidiet (aj s citacom obrazovky) co vsetko uz v kosiku mate a kolko to dokopy stoji.
Ked som bol s obsahom kosika spokojny, klikol som na pokladnu a zaregistroval som sa, aby som mohol objednavku neskor sledovat. Vybral som si formu platby (platba kartou na mieste, inak je mozne platit cez tatrapay, alebo kreditkou priamo na stranke) a zvolil som si, kedy by som si chcel po tovar prijst. Toto bolo trosku komplikovane s citacom obrazovky, pretoze element v ktorom su radio buttony na urcenie casu je z hladiska kodu na konci strankya je vizualne napozicionovany tak, aby sa to pozdavalo vidiacim ludom. Teda nenajdete ho hned pod nadpisom ktory hovori ze si mate vybrat cas dodavky, ale musite skocit na koniec stranky, alebo skakat rovno po radiobuttonoch aby ste sa na ne rychlo dostali.
Z hladiska neformalnej pristupnosti je toto asi jediny nedostatok, ktory by som tomu vytkol. Pravda aj ine veci by sa dali "domakat" (napriklad ak nieco pobabrete v registracnom formulary, tak si musite zoznam chyb najst, vcelku jednoducho by sa ale dalo zariadit, aby ho citac obrazovky rovno precital), ale tieto veci nepovazujem za zavazne prehresky proti pristupnosti, skor proti slepeckemu pouzivatelskemu konfortu.
Po dokonceni objednavky mi prisiel mail, v ktorom mi bolo oznamene, aky su ukrutne stastni ze som vyuzil tento sposob nakupu a ze ma budu informovat ak sa bude cosi diat. A veru sa aj dialo. Nemali malinove acidko, ktore mi dovolili napchat do kosika, takze ma informovali, ze v mojom pripravenom nakupe nebude a ze mi to samozrejme odrataju z celkovej sumy. Paradicka. Ked som si ho objednaval, bolo v systeme zrejme este jedno (alebo par :)), ale niekto si ho kupil skor, ako ho bol pracovnik predajne pre mna vyzdvihnut. Aka je pravdepodobnost, ze sa nieco taketo stane? krasna pravdepodobnostna uloha, ale obavam sa, ze nie pre deti na zs. :)
No kazdopadne s tymto treba ratat a aj oni rataju s tym ze s tym treba ratat, pretoze mate moznost si objednavku dodatocne upravit. Ja som neupravil a spolahol som sa na to, ze acidko proste iba skrtnu.
Po pomerne kratkom case som dostal dalsi mail, v ktorom mi bolo oznamene, ze si mozem po tovar prijst. Tu by som asi dal prednost sms-ke, pretoze k mailom sa clovek nemusi vzdy dostat, ale predpokladam, ze ak si naklikam, ze chcem tovar o 2 hodiny a oni mi to dovolia, tak by mal byt o 2 hodiny aj pripraveny.
Do predajne som sa vybral s kamoskou. Chvilu sme sa bezradne obzerali (teda ona sa obzerala, ja som sa len tak zvedavo tvaril ;)) a napokon sme sa opytali pri info stanku.
Chlapik nam povedal, ze treba ist dozadu k brane pri ktorej vykladaju dovezeny tovar a tam ze nam ten tovar nalozia do auta (mimochodom, 2 acidka, disko, mata, sucha pikantna klobasa - yeah, nadherna predstava jak nam to budu "nakladat do auta").
Pobrali sme sa teda dozadu a chvilu sme bezradne hladali spomenutu branu. Napokon sa ale podarilo a pri brane sme zazvonili (pre nevidiacich co by sa tam vybrali sami, na lavej strane zarubne su 3 drobne kruhove tlacidla a zvonit treba vrchnym).
Po chvilke sa s nasim tovarom zjavili traja pani. Ano, fakt traja, pravdepodobne je pre nich tato forma objednavania este velkou udalostou :)). Jeden pan niesol platobny terminal, druhy tlacil velky nakupny vozik v ktoreho kutiku sa krcil moj "giganticky" nakup a treti pan (SBS so stredovekym brnenim ;)) na vsetko dozeral.
Platba kartou prebehla pomerne standardne, no treba podotknut, ze nasu spolocnu radost z toho ako nam to pekne ide zkalil fakt, ze z masinky vyliezol namiesto potvrdenia o uhrade len cisty papier.
Chlapik s terminalom sa tvaril pomerne nestastne a bezradne, vydal par neartikulovanych zvukov ktorymi demonstroval vnutorny pocit nerozhodnosti a neistoty ako konat v tejto tazkej chvili. Napokon sme sa ale zhodli, ze sumu mam na bloku a uspesnost transakcie potvrdila sms v mojom telefone a tak sme sa v dobrom rozisli a ja sa tesim na dalsie nakupy.
Mimochodom, z mojho pohladu skvela vec. Doteraz som vzdy ked som si chcel nakupit sam vyuzival pultove predajne. Prinajmensom obcas to tak bude aj nadalej, pretoze do jednej na dieloch cas od casu zajdem aj teraz, ked byvam v petrzalke. Je tam vzdy mily personal, ochotny pomoct a ja si s nimi cas od casu rad pokecam. Carrefour sice nepatri k najlacnejsim (a nemaju tam kukuricne chrumky ;)), ale aj tak je tato ich sluzba skvela a obcas ju urcite vyuzijem.
« Poslední změna: 12. Srpen 2012, 23:24:22 od peter »
Peter Lecký, Stopka n.o.

katka

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Re:carrefourdrive - cosi zaujimave pre bratislavskych zrakacov
« Odpověď #2 kdy: 13. Srpen 2012, 10:45:55 »
Peter, vďaka za veselý začiatok týždňa - dobre som sa pobavila, aj ma zub prestal bolieť.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
uz sa da nakupovataj v Tescu
« Odpověď #3 kdy: 11. Září 2012, 08:13:47 »
Ahojte,
Tak uz sa zacina dat nakupovat aj v tescu. Pozrite sem.
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/
Peter Lecký, Stopka n.o.

pvagner

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. Září 2012, 13:54:10 »
no mi bežne posielame alebo chodíme s asistentom každý piatok do tesca, tak som dúfal, že toto ich rozvážaniebude dostupné nejak globálne, ale akékoľvek smerové číslo, na ktoré som si spomenul mimo bratislavi a zadal som ho do ich formulára overiť lokalitu vyhodilo informáciu o tom, že v danej lokalite služba zatiaľ nie je dostupná.
Tak blaváci nakupujte, nech časom aj mi vyskúšame. :P

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 12. Září 2012, 14:02:15 »
no zatial je to len blava a par miest okolo, dufajme ze sa to bude zlepsovat a bude to dostupne aj v dalsich mestach. Obavam sa ale, ze to bude trochu naviazane na kupnu silu obyvatelstva -> ktozeho vie kedy sa dockame aj v inych mestach. Zatial je vraj doprava zdarma, ale bude to tak len pocas testovania. Viac info tu:
http://ekonomika.sme.sk/c/6528286/tesco-uz-skusa-predaj-cez-web-doprava-je-zatial-gratis.html
trochu ma inak prekvapuje, ze priamo na strankach sa vela informacii najst neda. Alebo ste niekto nasli, iba ja nehladam poriadne?
Peter Lecký, Stopka n.o.

pvagner

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 14. Září 2012, 11:33:48 »
tak si zober, že ak by zrakáčom niečo takéto umožnilo samostatnejšie nakupovať, ušetrené za cestu, za prípadného asistenta by sa snáď aj vyrovnalo poplatku za dopravu. Len čas asi ukáže, že čo a ako. Samozrejme nesnažím sa o zánik funkcie asistenta, to by som bol šialený.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 14. Září 2012, 14:17:28 »
Absolutny suhlas. Niesom si vsak celkom isty, ze kultura predavajucich v tychto koncinach dospela na taky level, ze sa nebudu snazit pri tejto forme nakupu zbavovat sa tovaru, ktory je povedzme tesne pred datumom poslednej spotreby.
Peter Lecký, Stopka n.o.

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 28. Září 2012, 19:52:17 »
Pozeral som na stranku, od 4.10 je cena za dovoz 3,99€, co nie je najmenej, ale vyhody to vyvazia. :)
Marek Macko
administrátor fóra