Autor Téma: Viac identit v gmaily  (Přečteno 2390 krát)

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Viac identit v gmaily
« kdy: 11. Říjen 2012, 10:57:06 »
Ahojte, nizsie uvedeny text je preposlany mail do studentskych mailinglistov, preto hovori o studentskych mailinglistoch. Je samozrejme pouzitelny aj v inych pripadoch, preto ho sem davam.
---povodny mail---
Tato informacia by mohla byt zaujimava pre tych z vas, ktori pouzivaju gmail a chcu obcas nieco napisat do studentskeho mailinglistu, resp pouzivaju gmail a chcu pisat do lubovolneho mailinglistu, v ktorom maju zaregistrovanu inu ako gmailovu adresu. Ako som spomenul na stretnuti pre studentov v utorok, do mailinglistu mozete pisat len z tej adresy, ktora je v v mailingliste registrovana. Do nasho studentskeho listu studenti sa teda dostanu len maily, ktore maju adresu odosielatela priezvisko zavinac cezap bodka sk. Priblizim este cele na priklade:
- Student Jozko Mrtvicka chce poslat mail do mailinglistu studenti zavinac cezap bodka sk
- Nepouziva mailoveho klienta, no ma u nas na cezape zriadene konto mrtvicka zavinac cezap bodka sk
- Okrem toho je spokojny pouzivatel gmailu a mozete mu pisat na adresu mrtvicka zavinac gmail bodka com
- Na to, aby mohol pisat do naseho mailinglistu vsak musi poslat mail z adresy mrtvicka zavinac cezap bodka sk, takze si v gmaily vytvori akusi novu identitu, aby si pri posielani mailu z gmailu mohol vybrat, z akej adresy ma mail ist.

Bude pri tom postupovat nasledovne:
- Prihlasi sa do gmailu
- Klikne na polozku settings (nastavenia)
- nasledne na polozku accounts (ucty)
- Preskuma moznosti nastaveni v skupine send mail as (poslat mail ako)
- Najde podskupinu "add another email address" (pridat dalsiu mailovu adresu) a do editacnych policok vpise meno (Jozef Mrtvicka), mailovu adresu (mrtvicka@cezap.sk) a reply-to adresu (to len za predpokladu ze ma byt ina ako gmailova)
- Nakoniec stlaci tlacidlo save changes (ulozit zmeny) a caka na mail na adrese ktoru zadal. V maily by sa mal dozvediet, ako potvrdit, ze adresa ktoru zadal mu naozaj patri. Bude v nom linka, na ktoru klikne, aby potvrdil to, ze adresu vlastni. Odteraz uz moze pri posielani spravy v policku od vybrat aj svoju novu adresu mrtvicka zavinac cezap bodka sk.

Na zaver este informacia pre tych, co pouzivaju zjednodusene rozhranie. V nom sa zda sa neda vyberat adresa odosielatela. Ak teda chcete posielat mail z inej ako predvolenej adresy, potom si musite hoci len docasne prepnut rozhranie na standardne a poslat mail z neho.
Peter Lecký, Stopka n.o.