Autor Téma: ozvuceny telefon od t-comu  (Přečteno 12824 krát)

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Moje pozitívne skúsenosti
« Odpověď #15 kdy: 20. Prosinec 2012, 10:41:49 »
Pozdravujem,
Mne sa podarilo telefón kúpiť v T centre za cenu uvedenú v cenníku. Inštrukcie na odblokovanie sme dostali spolu s telefónom. V podstate ide o to, že po vložení sim a zadaní pin kódu sa zobrazí správa "karta nie je platná". Vtedy je potrebné zadať servisný príkaz spolu s NCK kódom, ktorý je uvedený na papieri a ktorý je asi individuálny pre konkrétny telefón, preto ho tu neuvádzam.
Potom sa telefón reštartuje a nastaví sa režim off-line, teda treba ho prepnúť napríklad na normál.
Telefón používam len pár hodín, na Talks si zvykám rýchlo, aj vďaka prepracovanej dokumentácii.
Samozrejme, pre fungovanie je potrebné nastaviť číslo centra správ a prípadne miesta prístupu, lebo Telekom definuje vlastné miesta prístupu, ktoré nemusia fungovať. Dobrým rozcestníkom môže byť napr táto stránka:
http://mobilmania.azet.sk/clanky/kompletny-prehlad-nastaveni-pre-mobily-orange-telekom-aj-o2/sc-3-a-107617/default.aspx

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
drobnosti k TAlksu
« Odpověď #16 kdy: 20. Únor 2013, 11:37:13 »
Ahojte,
len taká drobnosť. Dosť ma vytáčalo, že Talks stišuje hovor, ak sa rozhodne niečo povedať. Najprv som to vyriešil tak, že som dal hlasitosť počas hovoru povedzme na 8. To ale zas spôsobilo, že súhrnné info o hovore vrieskal nahlas. Konečné funkčné riešenie je nastaviť napr. hlasitosť na 10 a faktor hlasitosti napr. na 25 percent. Hlas je síce trochu skreslený, ale nestišuje hovor a po skončení hovoru nekričí.
Ešte sa snažím prísť na to, ako pri čítaní mailov v prehliadači rýchlo preskočiť hlavičku správy, lebo zatiaľ mi to číta všetko resp. môžem sa hýbať šípkami, čo je ale blbé hlavne pri mailoch v ktorých je viac príjemcov. Skok na najbližší text, ktorý nie je odkazom, alebo skok na najbližší rámec nefungujú, lebo skratky preberá samotná aplikácia.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Dva užitočné triky
« Odpověď #17 kdy: 17. Červen 2013, 20:13:33 »
1) Ak používate vstavaný internetový prehliadač, v nastaveniach je dobré vypnuť zobrazenie histórie. Potom sa dá tlačidlom 2 ísť o stránku späť.
2) Niektoré aplikácie v Ovi store majú starý certifikát. napr Skype odtiaľ normálne už nenainštalujete. Dá sa to obísť dočasným posunutím dátumu na rok 2012. Po inštalácii môžete dátum vrátiť na aktuálny.