Autor Téma: Vypnutie monitoru na notebooku  (Přečteno 12189 krát)

pohankova2

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Vypnutie monitoru na notebooku
« kdy: 7. Únor 2013, 16:31:53 »
Ahojte,
Tak aj ja sa ozyvam, ked som tu uz registrovana. :-) Nie. Takze mam problem tak k veci! :-) Takze vie mi niekto poradit ako vypnem monitor na notebooku? Mam takymaly notebook znacky acer. Klavesovu skratku neviem a ked aj nejaku dam ze akoze na vypnutie tak monitor sa zapne akonahle nieco urobim ale ja ho chcem vypnutja ho nepotrebujempotom prip. zapnut aj ked bude treba ale setri to vraj aterku a na comne je? :-)
Tak dakujem
Zuzana Pohankova

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Vypnutie monitoru na notebooku
« Odpověď #1 kdy: 7. Únor 2013, 21:04:25 »
Ahoj,
obavam sa, ze to nepojde. Skusal som kedysi cosi okolo toho hladat, ale je to skratka vymyslene tak, ze monitor je skratka aktivny hned, ako nieco urobis. Na starsich notebookoch sa dal vypnut, zrovna viem, ze to slo na nejakych Aceroch, ale na dnesnych sa to uz asi fakt neda.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 8. Únor 2013, 18:43:42 »
Ahoj,
Ak mas nahodickou win 7, tak windows+p. Je to skratka, ktora ti otvori dialog, v ktorom si mozes vybrat, ci chces poslat vystup na monitor, na data projektor alebo na oboje. Vyber data projektor. Windows bude hundrat, ze sa data projektor nenasiel a preto ak budes trvat na tom, ze naozaj chces posielat data na dataprojektor, tak na monitore nic neuvidis. Ty na nom nic nevidis ani teraz, takze mu povies ze hej, jasne a on ti uz na obrazovke do najblizsieho restartu alebo prepnutia displeja nezobrazi nic. Pamatam si, ze s jawsom sa to obcas vedelo zase zapnut, s nvda sa mi to ale nestava nikdy a vypnuty monitor pouzivam velmi casto. Pozor, pri dialogu ktory sa ta pyta, ci chces vystup nezobrazovat aj ked nemas data projektor treba odpovedat rychlo, lebo po par sekundach sa sam zavrie, mysliac si, ze si sa pomylila a zapne ti monitor.
Ak mas win xp, tak mas smolu.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #3 kdy: 27. Březen 2014, 07:56:00 »
Inak da sa na to urobit aj skratka na plochu (pripadne AHK a pod). Nas zaujima parameter projektor, takze cesta vyzera takto
%windir%\System32\DisplaySwitch.exe /external
Neviem ale docielit to, aby sa nepytal ci to naozaj chces, ale to by mozno slo zariadit prave pomocou Autohotkey. Neskusal som. Inak na toto som prisiel tak, ze sa mi vcera nejako zahadne zrutila nejaka aplikacia, ktora sa volala ze displayswitch, tak som hladal co to je.

svoncinarova

• Host
« Odpověď #4 kdy: 6. Květen 2014, 05:02:48 »
ahooj tak ma zaujalo co tu peto pisal, ja mam sice win 8.1 a tu to po stlaceni win p vyzera tak, ze moznost dataprojektor tam nemam ale je tam moznost ina obrazovka. tak skusim to a dam pozret ci obrazovka funguje:D dufam ze nie:D haha

diky za skveli typ,

adela.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #5 kdy: 26. Únor 2016, 20:50:09 »
No inak neviem, ci toto este stale funguje na windows 10. Ja mam na to na notebooku normalne skratku fn+F9. Win+p zobrazi to okno ale externy monitor nedovoli zvolit a interny stale vytrvalo svieti.

svoncinarova

• Host
« Odpověď #6 kdy: 26. Únor 2016, 20:54:27 »
hejhej na win10 to funguje. staci v win p vybrat Iba druhá obrazovka a odentrovat alebo dat medzeru a vypne sa.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 26. Únor 2016, 20:56:33 »
No veru ze sa to na win 10 neda. Je to dost blbe, vypnuty monitor dokaze predlzit vydrz baterky o nejaku hodinku, ja to vyuzivam velmi casto. Aktualne ku mne cestuje novy notebook a vyberal som si s win 7, aby som si mohol tu vyhodu uzivat este aspon do polovice roku 2017. Potom sa uz Microsoft vyhraza, ze skylake procesory dalej na win7 nebudu mat aktivnu podporu, takze budem musiet tuto funkciu ozeliet. Ale mozno sa to dovtedy nejako vyriesi aj na win10.
Peter Lecký, Stopka n.o.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26. Únor 2016, 20:58:43 »
ejha. Fakt ti to ide? Mal som na stole nedavno hp envy s win 10 a toto bol jeden z dovodov, preco som ho vratil. Na nom to neslo. Takisto Marek hlasi, ze na probooku 430 s win 10 sa mu to neda.
Peter Lecký, Stopka n.o.

svoncinarova

• Host
« Odpověď #9 kdy: 26. Únor 2016, 21:00:01 »
no ... zabite ma, ale mne to s win10 ide.
Bezne mam veko notebooku zavrete, ale ked ho zdvihnem a zabudnem ze ho mam vypnuty tak vidiaci kricia ze tam nic neni. az ked dam win p a vyberiem Iba obrazovka počítača tak sa oobrazovka zapne.

svoncinarova

• Host
« Odpověď #10 kdy: 26. Únor 2016, 21:01:11 »
ja mam nejaki samsungacky notebook.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #11 kdy: 27. Únor 2016, 11:50:17 »
Ten moj je lenovo, skratka fn+F9 ak by to niekomu pomohlo. Cez win+p sa to nevypne, skusal som aj multymonitor od nirsoftu, takisto nic. Teda nic v zmysle, ze monitor nadalej veselo svieti. Pri win desat je dost mozne, ze by to vedela poriesit nejaka metro aplikacia, s tym ale zatial nemam skusenosti.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 29. Květen 2016, 10:22:59 »
Ahojte,
Pokial ide o vypinanie monitora, tak som pomerne nedavno objavil jednu vec. V niektorich situaciach sa pri vypnutom monitore moze stat, ze v internetovom prehliadaci prestane fungovat privolavanie mysi na poziciu objektovej navigacie. Mne osobne sa to stavalo na tejto stranke:
http://sanangello.sk/index-33.html
Na stranke je v ponuke polozka s nazvom menu. Ak na nu privolate mys, tak sa rozbali a mozete si aktivovat jednu z podpoloziek. Menu sa este v nedavnej minulosti inak ako privolanim mysi rozbalit nedalo.
Ak sa Vam stane, ze vam pri vypnutom monitore nefunguje privolavanie mysi na nejaky objekt a so zapnutym monitorom ano, tak je to velmi pravdepodobne tym, ze virtualny monitor na ktory sa "zobrazuje" ak mate monitor vypnuty je otoceny o 90 alebo 180 stupnov. Otacat obsah na monitore sa na mnohych pocitacoch da kombinaciami ctrl+alt+sipky. Teda, ak monitor otocite do polohy "na lezato", tak by malo privolavanie mysi na objekty opat normalne fungovat, prinajmensom na mojom notebooku to tak je.
Rotaciu si mozete nastavit vyssie spomenutymi kombinaciami, alebo:
1. do menu start napiste displej (alebo mozno zobrazenie, mam tu anglicke windows, u mna je to display)
2. sipkou nalistujte zmenit nastavenia displeja (mozno zobrazenia)
3. v zozname v okne ktore sa otvori sa nastavte na display 2 a tabom najdite orientaciu. Nastavte ju na nalezato a dajte ok.

Potom by malo privolavanie mysky fungovat aj s vypnutym displejom.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #13 kdy: 29. Květen 2016, 15:45:34 »
Fiha, toto je veru zaujimavy postreh. Ja mam tento problem s menu v nasom intranetovom systeme v praci. V oboch pripadoch, teda aj na webe, ktory uvadzas, aj u nas v robote pomoze vo firefoxe nastavit ziadny styl.