Autor Téma: Dragon pong  (Přečteno 2660 krát)

ondrej_rosik

  • Reset Staff
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • blog
Dragon pong
« kdy: 10. Červen 2013, 09:14:01 »
Predvčerom vyšla nová freeware hra pre Windows. Volá sa Dragonpong a je to veľmi podobné ako Showdown od PBGames alebo Pong od Kitchen's INC. Rozdiel je v tom, že je to multyplayer a má pár nových pravidiel. Hra sa dá hrať len s niekým po sieti, takže buď máte otvorené porty alebo si rozbeháte N2N či Hamachy.
Inštalácia je klasická, dá sa vybrať cesta a nastaviť, či chcete zástupcov na ploche a v štart menu.
Po spustení sa prehrá intro, to sa dá zrušiť Enterom.
V menu sú položky Host a game, Connect to a game a Exit.
Po aktivovaní Host a game môžeme nastaviť port. Následne sa aktivuje server (Windows môže zobraziť správu brány firewall). Následne sa objavia dve možnosti. Short a long.
Short - klasická hra na jeden set. Long  hra na tzv. "blackjack" (neviem zistiť, čo to je).
Po vybratí hry server čaká na pripojenie druhého hráča. Zdá sa, že sa to nedá spraviť tak, že jeden hosťuje a iní dvaja sa pripoja, ako napr pri Človeče.
Druhý hráč sa pripojí z menu Connect to a game. V tomto podmenu sú položky Host a Port. Do Host treba zadať IP adresu servera a do položky Port zase port, na ktorom je server spustený (pozri vyššie).
Po úspešnom pripojení si obaja hráči vyberú tzv. avatara. Malo by to pri pohybe šípkami čítať mená, mne to nefunguje, počujem len pohyb šípky. Je to v podstate len taká hlúposť, skrátka pár krát treba pobehať šípkou doprava a doľava a enter. Zvolený hlas potom bude komentovať svoju situáciu počas hry.

Po úvodných oficialitách začína hra. Raketa sa ovláda ľavou a pravou šípkou alebo pohybom myšky, loptu odpálime šípkou hore alebo ľavým kliknutím. Lopta by mala byť dostatočne blízko a vycentrovaná na stred. Rýchlosť lopty sa zväčšuje až kým ju jeden z hráčov nestihne odpáliť súperovi.
Počas hry môžu nastať dve situácie (nemyslím teraz že buď jeden vyhrá a druhý prehrá alebo naopak:-):
- Neviditeľná lopta: Loptu zrazu nie je počuť, ale gúľa sa smerom k vám, a je počuť len ak narazí do mantinelov. Takže skrátka treba skúsiť odhadnúť kde je a odpáliť ju späť.
- štít: ak hráč odpáli loptu a ozve sa taký bzučavý zvuk, pri hráčovi sa objaví štít. Ten v podstate ani nemusí hrať, lebo lopta sa do siete nedostane. Sila štítu trvá tridsať sekúnd.

Hru som zatiaľ testoval len málo, lebo nebolo s kým a hrať s jedného okna do druhého je dosť nepohodlné:-)
Hra sa dá aj preložiť do slovenčiny, ale myslím, že to snáď ani nebude potrebné.

Odkaz na stránku:
http://www.dragonapps.org/?q=node/12