Autor Téma: Kto z vás má windows 8 a jaws vyžšej verzie ako 11?  (Přečteno 2556 krát)

schwarzbacher.tomas

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Kto z vás má windows 8 a jaws vyžšej verzie ako 11?
« kdy: 12. Červen 2013, 13:01:11 »
Mňa by zaujímalo, kto z vás má operačný systém windows 8 a jaws vyžšej verzie ako 11.
Chcel by som poznať vaše názory, ako to funguje v tomto operačnom systéme a aké to má ešte chyby.
A napíšte aj čo ste si všimli pri používaní jawsu vyžšej verzie ako 11 v operačnom systéme windows 8.
ďakujem za odpovede.
Sorry, ponáhľam sa, lebo si idem zapáliť.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Kto z vás má windows 8 a jaws vyžšej verzie ako 11?
« Odpověď #1 kdy: 12. Červen 2013, 13:24:50 »
Ahoj,
Osobnu skusenost nemam a dufam ze tak skoro este mat ani nebudem ;)) (podla diskusii na webe sa nezda, ze win8 ma dobru povest ani teraz, v case ked uz prve prevazne trochu impulzivne prejavy nevole pravdepodobne opadli)
Vobec netusim co bude win 8 robit s jawsom starsim ako je najnovsia verzia, ktora ma specialnu podporu pre win8. Cize bud pouzi najnovsi jaws, alebo pouzi nvda. Ani tak to ale nebude prechadzka ruzovou zahradou, aspon podla testu ktory urobil Marco zehe. Ak chces, tak si pocvic anglictinu:
http://www.marcozehe.de/2013/03/12/review-dell-latitude-10-inch-tablet-with-windows-8/
On sice testuje tablet, ale v clanku zdoraznuje, ze bez moznosti pouzivat dotykovu obrazovku su v sucasnosti niektore oblasti win8 pre nevidiaceho pouzivatela dost zle pouzitelne. Tomu cloveku sa da verit, robi v mozille mozilla developera, konkretne je v accessibility teame.
Starsi jaws bude mat problem predpokladam hlavne s metro apps, ale napriklad aj funkcionalitu jaws kurzora bolo treba podla toho co pisali v novinkach k najnovsiemu jawsu riadne prekopat.
Peter Lecký, Stopka n.o.