Autor Téma: aktualizacie office 2010 a pruser s citacom obrazovky  (Přečteno 2092 krát)

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
aktualizacie office 2010 a pruser s citacom obrazovky
« kdy: 22. Červenec 2013, 09:40:47 »
Ahojte,
Nedavno som zakusil pomerne neprijemne zazitky po aktualizaciach microsoft officu 2010. Po tom ako sa nainstalovala hora updatov k office (v ten den sa nic ine neinstalovalo) mi prestalo fungovat nvda aj ostatne citace obrazovky v niektorych aplikaciach, ked som bol prihlaseny pod kontom s admin pravami. Napriklad vo vsetkom od mozilly, zdalo sa ale, ze vo vsetkom co ma nejaku svoju vlastnu implementaciu ia2, napriklad aj playlist vo foobare mi citace necitali.
Mam windows 7 a zistil som, ze ak nefunkcne aplikacie pustam s povysenymi pravami (elevated privileges), proste ako administrator, tak vsetko funguje. Preto sa mi zdalo, ze ide o nejaky problem s pristupovimi pravami.
Pisal som aj do nvda mailinglistu, potvrdil to prinajmensom jeden dalsi clovek. On odporucil rollback (odstranit updaty a davat pozor aby sa nenainstalovali znovu). Toto je trochu blbe riesenie, moje je zase jemne grobianske, ale lepsie sviatocny grobian (obcas sa opije, okno na krcme rozbije) ako lachtikar (kym vsetko funguje, updaty neinstaluje)! ;))
Takze, ak to niekto zazijete, tak vedzte, ze staci:
1. vyrobit si nove konto s pravami admina,
2. prihlasit sa na toto konto
3. z vasho povodneho konta vymazat priecinok c:\users\vase_povodne_konto\local settings\microsoft
4. prihlasit sa na povodne konto.
Teraz by malo vsetko fungovat normalne, niektore microsoft aplikacie sa budu pri spusteni tvarit, ze sa spustaju prvy krat, takze ich budete musiet ponastavovat, o ziadne nastavenia inych poinstalovanych aplikacii ale nepridete.
Ja som si zatial vsimol len zmeny v prieskumniku, neviem co vsetko sa tam pomenilo, lebo ho nepouzivam, zahliadol som ale, ze sa mi prestavilo zobrazovanie detailov na nejake velke ci jake ikony. :)
Peter Lecký, Stopka n.o.