Autor Téma: Problém s vyvážením hlasitosti na integrovanej zvukovej karte od HP  (Přečteno 5751 krát)

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Ahojte,
Zistil som, že moja integrovaná zvuková karta v notebooku HP označená ako Speakers HP IDT high definition audio codec robí akúsi zvláštnu korekciu vyváženia hlasitosti. Slovom nedovolí aby niečo znelo len v ľavom alebo len v pravom reproduktore. Ak sa o čosi také pokúsim, tichšiu verziu hlasného kanála pošle do prázdneho kanála. Teda Pravý, ktorý by mal byť ticho len akosi nepodarene kopíruje pôvodný. Pri bežnom posluchu je to dosť jedno, pri práci so zvukom mi to ale sem-tam sťažuje situáciu. Kdesi som počul, že vstavaný ovládač od HP sa dá nahradiť nejakým predvoleným od Microsoftu. Otázka ale znie, ako to spraviť. Skúšal som najprv túto vlastnosť pohľadať a vypnúť, ale vôbec sa mi to nedarí. (V nainštalovanom software sa dá nastaviť akurát tak hlasitosť prípadne stlmiť, vyváženie hlasitosti priamo v sedmičkách sa zdá byť nastavené správne). Ak pripojím externú záložnú usb kartu, všetko je v poriadku, takže v samotnom editore zvuku problém nebude, rovnako asi ani vo Windowse. Takže je naozaj možné zbaviť sa nadbytočných vecí od HP a dať tam niečo štandartné za cenu zbavenia sa kadejakých efektov? Budem to vedieť spraviť ak zapojím dočasne externú kartu, ak integrovaná bude počas inštalácie ticho? Záložnú kartu nechcem stále nosiť so sebou, preto beriem ako poslednú možnosť na tieto situácie zapájať práve tú a skúsiť to vyriešiť na internej.

pre zvedavcov aj ukážka nahratá pomocou audacity cez stereomix. Najprv ukážka ako znie ľavý a pravý kanál po zásahu mojej karty, potom opäť to isté tak, ako to očakávam.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/6042577/ukazka_sterea.mp3

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Re:Problém s vyvážením hlasitosti na integrovanej zvukovej karte od HP
« Odpověď #1 kdy: 10. Září 2013, 20:38:06 »
Ahoj,
neviem, ci sa chces aj snazit prinutit fungovat korektne IDT ovladace, alebo pojdes rovno na Microsoft genericke. V kazdom pripade k obom ti cosi napisem.

V pripade IDT ovladacov sa musis ubezpecit, ze mas vypnute vsetky efekty. Mozes to urobit napr. tak, ze si najdes na systemovej liste ikonu speakers a na nej z kontextovej ponuky aktivujes moznost prehravacie zariadenia. Mal by si byt prihlaseny pod uctom s povereniami spravcu. Tam si v okne, ktore sa otvori, vyberies zo zoznamu prehravacie zariadenie patriace k tvojej zvukovke a aktivujes tlacidlo vlastnosti.
Vo vlastnostiach prejdes na kartu vylepsenia a zistis, ci je zaciarknuta moznost "vypnut vsetky vylepsenia". Ak nie, zaciarkni ju, stlac OK a vyskusaj.

Pokial ide o odinstalaciu IDT softwaru, pokojne ju zvladnes s externou zvukovkou, dokonca aj bez nej by to malo ist, ak si dobre pamatam. Ich ovladace by sa totiz mali odobrat az pri restarte. Po restarte by ti system mal najst uz genericky MS ovladac. V nom si opat pozri, ci sa tam defaultne nezapli efekty, zda sa mi totiz, ze ano.
Marek Macko
administrátor fóra

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #2 kdy: 10. Září 2013, 22:00:21 »
Nuž v tom okne vlastnosti mám len všeobecné, úrovne a spresnenie, pričom na karte spresnenie môžem akurát tak otestovať prehrávanie s rôznymi parametrami. Myslíš, že by som teoreticky mohol byť prihlásený s nedostatočnými právami? Mám tu len jeden účet, tak jedine ak by bolo treba čosi prestaviť v UAC.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. Září 2013, 09:36:07 »
Ahoj,
Mam takisto hp a takisto kartu ktora sa predstavuje pod rovnakym nazvom ako tvoja. Cca pred 2 mesiacmi (mozno trosku menej) som sa definitivne zbavil ovladaca od hp, lebo pomerne casto padal takym sposobom, ze sa s kompom bud nedalo robit vobec (prestala fungovat zvukova karta a rozbehla sa az po restarte pocitaca), alebo nefungovala len vramci aktualneho konta (po prehlaseni opat fungovala). Od chvile ked som sa zbavil hp driveru vsetko funguje bez problemov. Jedine co mi chyba, je moznost pustat do sluchadiel nieco ine ako do reprakov (ta zvukovka sa tvarila ako keby som mal v kompe 2), ale to sa da riesit malou externou zvukovkou, ktoru pouzivas aj ty.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #4 kdy: 11. Září 2013, 09:46:20 »
Ahoj, Takze mam odinstalovat IDT audio z programov a sucasti alebo ovladac zo spravcu zariadeni, alebo oboje?
To co popisujes sa mi nedeje, ale zas na Zuzkynom notebooku z casu nacas nesiel zvuk po pripojeni sluchadiel - teda nesiel vobec ani do reproduktorov ani do sluchadiel. To som u nej vyriesil zakazanim prave toho druheho zvukoveho zariadenia oznaceneho ako headphones.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11. Září 2013, 09:59:01 »
urcite ovladac a nebudes potrebovat ani software, takze kludne aj ten.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #6 kdy: 11. Září 2013, 10:15:02 »
Zacal som teda softwarom, karta nacas zmyzla, takze pouzitie externej bol vyborny napad, inak by som asi uplne stratil kontrolu. Po restarte sa zjavilo uz len speakers high definition a problem sa vyriesil, pseudostereo zmyzlo, takze pockam, ci nenastanu ine problemy a mozno to necham tak, ako je.

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 11. Září 2013, 12:45:35 »
Mas uz teda driver od Microsoftu. Mne sa tym tiez vela veci vyriesilo a karta funguje ako ma.
Marek Macko
administrátor fóra

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #8 kdy: 11. Září 2013, 13:53:15 »
Ano, vyriesene, teraz mi tam pribudla aj ta karta vylepsenia, vsetko odciarknute. Jediny pre niekoho mozno zly efekt je, ze sa kamsi stratila moznost nahravat zo stereomixu, to ale mne veru nechyba.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11. Září 2013, 14:12:07 »
pokial ide o nahravanie zo stereo mixu, tak kuk informacie o najnovsom audacity (vyslo pred 5 dnami). maju tam prave na toto novu funkciu. Neskusal som, iba som cital.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #10 kdy: 15. Září 2013, 09:25:12 »
Vyskusal som, funguje, dik za info.