Autor Téma: Vzdialená správa  (Přečteno 2921 krát)

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Vzdialená správa
« kdy: 9. Listopad 2013, 09:48:50 »
Ahojte,
Z casu nacas sa na roznych mailinglistoch objavuju otazky o tom, ci a ako sa da ovladat vzdialeny pocitac pomocou citacou obrazovky. Osobne som to doposial potreboval len parkrat a nastastie stacila navigacia cloveka, ktory ma k pocitacu priamy pristup cez Skype ci telefon. Zaujima ma ale, ci sa cosi take vobec da, nakolko je to pristupne a co k tomu treba. Kedysi som skusal JAWS tandem, co bolo myslim celkom dobre riesenie, nebyt toho, ze ma to nutilo pouzivat anglicku syntezu reci a ze v praxi by som malokoho prinutil instalovat si JAWS, ktory mu netreba. Je ale nieco pouzitelne s NVDA? Povedzme aj za cenu, ze bude NVDA na vzdialenom pocitaci (co sa da zariadit lahko a bezbolestne)? Su nejake aplikacie? Alebo staci integrovana vzdialena plocha pod windows?

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Vzdialená správa
« Odpověď #1 kdy: 9. Listopad 2013, 13:03:42 »
Ahoj,
windows rdp je funkcne riesenie, pouzil som viac krat. Jeho nevyhodou je, ze cielovy stroj musi mat verejnu ip, co dnes nieje take jednoduche splnit. Dasa to obabrat niecim ako je n2n, o nom som tusim pisal aj sem do fora. Ide o nastroj na relativne jednoduche vyrobenie vpn siete.
Okrem toho sa este da pouzit teamviewer, posledne verzie uz vedia aj prenasat zvuk, takze podobne ako pri rdp. Nvda mozes nainstalovat na cielovy stroj a pouzivat.
pozeral som aj nejake opensourcove riesenia, nenasiel som ale nic co by bolo stabilne a vedelo to prenasat zvuk.
Peter Lecký, Stopka n.o.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Vzdialená správa
« Odpověď #2 kdy: 10. Listopad 2013, 08:36:09 »
Super, ano, N2N pouzivam, postup je aj v tomto fore. http://forum.unss.sk/index.php?topic=104.msg949#msg949