Autor Téma: window eyes zadarmo  (Přečteno 3167 krát)

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
window eyes zadarmo
« kdy: 15. Leden 2014, 13:23:56 »
Ahojte,
Pre tych co by ste si chceli vyskusat a mozno aj pouzivat komercny citac obrazovky window eyes by mohlo byt zaujimave, ze firma gwmicro ho ponuka v spolupraci s microsoftom bezplatne kazdemu, kto vlastni licenciu office 2010 alebo vyssiu verziu.
Viac info tu:
http://www.gwmicro.com/News_&_Events/Latest_News/?newsNo=299
Sa mi zda, ze dalsi kliniec do rakvi komercnych citacov obrazovky.
Window Eyes je aj v cestine. Stranka venovana projektu (informacie o tom ako to cele bude fungovat - funguje v plnom rezime, ak je na pocitaci nainstalovany a autorizovany office 2010) najdete tu:
http://www.windoweyesforoffice.com/
Peter Lecký, Stopka n.o.

tomincek

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Re:window eyes zadarmo
« Odpověď #1 kdy: 17. Leden 2014, 09:17:22 »
Nainštaloval som si Window-Eyes, že vyskúšam ako to bude fungovať. Keďže existuje verzia v češtine, je to prístupné aj pre tých, čo nevedia po anglicky. Funguje to bez problémov a ešte vám aj zmizne úvodná obrazovka na GWconnect-e a prestane vám rozprávať počas využívania GWconnect-u.
Nainštaluje sa vám to ako demoverzia, pričom po vypnutí a opätovnom zapnutí programu to funguje naplno. Idem vyskúšať ako to pracuje. Treba sa totiž naučiť nové skratky. Ak by bol záujem, môžem dať spätnú väzbu na program.

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 17. Leden 2014, 09:54:59 »
Urcite dajte, rad by som ten citac zaclenil aj do noveho porovnania ktore by sme mali u nas tento rok aktualizovat. Som celkom zvedavy.
Peter Lecký, Stopka n.o.

tomincek

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23. Leden 2014, 10:20:23 »
Skúšal som Windows-Eyes na Windows 7, MS Office 2013 SK distribúcia.
Principiálne funguje ako NVDA s tým, že sú iné skratky. Tie sú prehľadne zoradené v zozname v nastavení. Pri štarte programu sa pohybujete v nastavení, kde je 7 položiek ( v poradí Obrazovka, Klávesnice, Myš, Horké klávesy, Obecné, Braille, Zařízení). Každé má podmenu, kde si nastavíte program podľa vlastných potrieb. Výrazné zlyhanie programu som počas používania nezaznamenal. Občas sa mi W-E spustí ako demoverzia, vtedy treba vypnúť a znovu zapnúť program. Vypnútie = Alt + F4 - vypne sa až po potvredení; Zapnutie = CTRL+ALT+W. Keď sa správa ako demoverzia, sú problémy s MS Office. Po reštarte programu je všetko OK. Je to asi chyba s tým, že licencia sa viaže na MS Office.
Čo sa týka práce v prehliadači, bez problémov pracuje s YOUTUBE, VIMEO, CMS systémami. Pre srandu som skúšal stránku s flashom, beznádejne spadla Mozilla. Tak či tak ani iné programy nedokážu riešiť flashoviny (s veľkým obmedzením niektoré stránky).
Ostatné programy fungujú s W-E tak isto ako s NVDA. Podľa mňa neponúka nič nové okrem jedného. Pri štarte GWconnect sa vám spustí hneď program bez reklamného dialógového okna.