Autor Téma: Teraterm ssh klient  (Přečteno 3267 krát)

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Teraterm ssh klient
« kdy: 1. Červen 2014, 22:39:56 »
Ahojte,
Tato informacia bude pravdepodobne zaujimava pre tych, co travia cas chatovanim s unix/linux servermi pouzivajuc pri tom ssh. :)
Teraterm je dobra alternativa k programu putty. Z hladiska pristupnosti naozaj solidna aplikacia, v porovnani s putty pekne fungujuca odozva, pri maximalizovanom okne aj velmi dobra praca v editoroch pri editovani textov na dialku.
Nebudem ho popisovat detailne, ti co by taketo nieco mohli potrebovat isto radi nahliadnu do helpu.
Predsa len vsak upozornim na par zaujimavosti. Tych co by cez program chceli na dialku pouzivat yasr alebo ine aplikacie, v ktorych sa pouzivaju klavesove skratky alt+nieco bude asi zaujimat nastavenie "meta key" nachadzajuce sa v dialogu keyboard v ponuke setup. Tymto nastavenim si mozete urcit, ci a ktory alt sa ma prepustat do session a ktory sa ma pouzivat ako klavesova skratka pre ovladanie samotneho klienta. Program sa ovlada hlavne kombinaciami alt+nieco, preto je toto nastavenie dolezite.
Program robia japonci, takze obcas trosku prekvapi kostrbata anglictina, changelog na stranke je v japoncine, ked si ale stiahnete aplikaciu (mimochodom je aj portable) tak je k nej pribaleny anglicky txt subor s novinkami.
Zvedavci isto radi nahliadnu do celkom dobreho helpu, kde najdu aj zoznam klavesovych skratiek, ktore mozno v klientovi pouzit. Okrem ssh sa da s programom pripojit aj na telnet, resp aku kolvek inu sluzbu, ktoru by ste chceli debugovat tvariac sa ako klient a mozno ju pouzit aj ako klienta na komunikaciu cez seriovy port.
Aplikacia ma aj svoj macro jazyk, takze kadeco sa da automatizovat. Rovno v klientovi je vstavane aj jednoduche scp, takze prenos suborov je takisto celkom rychli a poruke.
Ja debatujem s prinajmensom dvoma roznymi servermi cez ssh kazdy den, doteraz som pouzival putty. Teraterm je z hladiska pristupnosti zjavne lepsi.
Vsetko podstatne o nom najdete na japonskej verzii sourceforgu:
http://ttssh2.sourceforge.jp/index.html.en
Za tip dakujem neznamemu dobrodincovi z nvda developer's mailinglistu.
« Poslední změna: 1. Červen 2014, 22:41:55 od peter »
Peter Lecký, Stopka n.o.

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Re:Teraterm ssh klient
« Odpověď #1 kdy: 6. Červen 2014, 10:59:54 »
Ak by niekomu chybala funkcnost klavesu Delete v SSH session:
1. otvorime dialog Keyboard..., ktory najdeme v menu Setup
2. odciarkneme moznost Delete Key v skupine Transmit DEL by
3. aktivujeme OK

Nastavenie ulozime aktivovanim polozky Save setup... z menu Setup. V ukladacom dialogu neprepisujeme nazov suboru, defaultne je tam teraterm,ini, cim sa prepise rovnomenny subor v priecinku Teratermu. Toto plati pre portable verziu, verziu s instalatorom som neskusal.

Edit: ukladat nastavenie je treba len vtedy, ak spustame teraterm z prikazoveho riadku s parametrami.
« Poslední změna: 6. Červen 2014, 11:06:38 od Marek »
Marek Macko
administrátor fóra