Autor Téma: Čítač obrazovky JAWS  (Přečteno 3095 krát)

silvia urminska

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Čítač obrazovky JAWS
« kdy: 24. Červen 2015, 17:32:43 »
Zdravím všetkých. Veľa rokov používam čítač obrazovky Jaws. Viem, že veľa ľudí na Slovensku používa čítač NVDA, s ktorým som sa oboznámila aj ja. Následne
som NVDA vylúčila a naďalej používam iba Jaws. Využívam schopnosť Jawsu, že Jaws  vie vytvoriť v dokumente nadpisy rôznych úrovní a navyše vie Jaws z takýchto nadpisov vygenerovať obsah dokumentu. Z tohoto miesta preto ďakujem firme Tyflocomp, ktorá na Slovensko distribuuje čítač obrazovky Jaws od firmy Freedom
Scientific, Inc., ale hlavne ďakujem za program či doplnok Wintalker Voice, ktorý dáva čítaču Jaws slovenskú podobu.
Mgr. Silvia Urminská, ZŤP dobrovoľníčka
« Poslední změna: 24. Červen 2015, 19:44:56 od Marek »

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Čítač obrazovky JAWS
« Odpověď #1 kdy: 25. Červen 2015, 09:29:48 »
prezeranie wordovských dokumentov po nadpisoch je už aj v NVDA, rovnako môžete s NVDA používať aj Wintalker voice, to len na upresnenie, ak by ste časom chceli ušetriť za aktualizácie JAWSu.

silvia urminska

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 27. Červen 2015, 11:29:36 »
Vďaka za pre mňa nové info. Pri Jawse platím za každú druhú aktualizáciu. NVDA pýta poplatok € 10,-, ale zatiaľ používam NVDA bez poplatku. Pri Jawse oceňujem servis. Silvi

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 27. Červen 2015, 12:20:35 »
Zdravím,
pri NVDA možno myslíte dobrovoľný príspevok. Ten nie je vôbec potrebné hradiť, je naozaj dobrovoľný a slúži na zabezpečenie ďalšieho vývoja čítača.
Marek Macko
administrátor fóra

silvia urminska

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 30. Červen 2015, 12:42:58 »
Ked mam zapnuty NVDA a pisem na klavesnici, staci, ked nepatrne lavym malickom zavadim o klaves CAPSLOCK, od daneho momentu som v mode vsetky pismena velke. Toto sa asi da prenastavit. Ale ja v Jawse ficim na slovenskom vludnom hlase Klara.

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 30. Červen 2015, 14:59:01 »
Veru tak:
Nastavenia klávesnice (Ctrl+Insert+k) a začiarknúť Používať Capslock ako kláves NVDA, poprípade je možné aj prepnúť rozloženie klávesnice na laptop. A klára sa dá tiež použiť.

Jaws mal vraj 20 rokov, tak mu prajem všetko najlepšie.
Marek Macko
administrátor fóra