Autor Téma: Nahrávanie hovorov (pre OS Android)  (Přečteno 1893 krát)

Zuzi

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • Môj web
Nahrávanie hovorov (pre OS Android)
« kdy: 10. Říjen 2015, 14:30:32 »
Ak potrebujete občas nahrať hovor a nechce sa vás zbytočne vyťahovať káble, ponúkam vám rýchly a veľmi elegantný spôsob.

Nainštalujte aplikáciu Nahrávač hovorov - https://play.google.com/store/apps/details?id=polis.app.callrecorder
Dlho bola táto aplikácia neprístupná, dnes sa dá ovládať aj s odčítačom obrazovky Talkback.

V aplikácii si kedykoľvek môžete zapnúť a vypnúť nahrávanie hovorov, prípadne nechať aplikáciu zapnutú a bude nahrávať všetko. Môžete tiež prehrávať zvuky, čo skôr odporúčam v uložených súboroch než v aplikácií. Taktiež pohodlne vymažete nahraté položky alebo ich môžete aj uzamknúť (kvôli autočisteniu).
Nahrané položky sa dajú poslať na mail aj z aplikácie, ale len vo verzii Pro. Jednoduchšie je ich odoslať z dokumentov, kde sa to dá pohodlne aj bez Pro verzie.

V aplikácii sa pohybujete gestom švihania alebo prehľadávania jedným prstom. Keď otvoríte kartu nastavenia, zobrazí sa zoznam so šiestimi položkami:

Recordings - po aktivácii sa zobrazia všetky nahraté hovory. Prehrávanie spustíte tak, že na označenú položku dvakrát klepnete. Nahrávky sa otvoria v prednastavenom prehrávači zvuku.

Nastavenia - tu si môžete cez začiarkavacie políčka nastaviť, či chcete, aby vám telefón oznamoval dialógy o nahrávaní alebo po skončení hovoru (niektoré z nich fungujú len pri verzii Pro, ale osobne to neodporúčam, pretože to vyrušuje v notifikačnej lište).
V tejto časti si nastavíte aj formát nahrávania a zdroj zvuku. Po otvorení položky si môžete z ponuky vybrať, v akom formáte ju chcete nahrávať.
Odporúčam formát súboru 3GPP, ktorý v audacity ľahko prekonvertujete a zdroj zvuku mikrofón (nastavenia odskúšané na SG Note 2). Pri niektorých telefónoch, kde nefunguje nahrávanie z telefónnej linky, je lepšie použiť mikrofón, vlastný hlas alebo hlas
druhej strany. Nastavenia sa líšia v závislosti od rôznych parametrov, preto sa s tým treba pohrať a prispôsobiť tomu, či chcete nahrávať obidve strany, alebo len jednu.
V tomto odkaze nájdete nepodporované zariadenia:
http://clevermobile.net/products/call-recorder/call-recorder-list-of-non-supported-devices/

Úložisko - tu môžete importovať nahrávky alebo nastaviť automatické čistenie, prípadne vymazať všetky doteraz nahraté zvuky

Synchronization - v tejto sekcii môžete nastaviť automatickú synchronizáciu napríklad s Dropboxom alebo Google drive (záleží, čo máte v telefóne nainštalované)

Passcode - nastavenie bezpečnostných kódov a uzamknutia

Help - všetky informácie o aplikácii

Aplikácia funguje čiastočne v slovenčine (nie je úplne preložená). Nahrávky nájdete najľahšie v priečinku CallRecorder (na SD karte alebo v pamäti telefónu). Predtým, ako začnete nahrávať, pre korektné spustenie si v aplikácii zvoľte cestu k priečinku. Nahrávač hovorov nenahráva zvuk cez Bluetooth slúchadlá. K aplikácii je možné kúpiť aj Pro verziu, ktorá funguje s doplnkovými funkciami a bez reklám (cena 4,70eur) - dodnes mi v bezplatnej verzii nikdy nič nechýbalo.
« Poslední změna: 10. Říjen 2015, 14:34:41 od Zuzi »
Zuzana Rojíková

zuzanarojikova(zavinac)gmail(bodka)com

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Nahrávanie hovorov (pre OS Android)
« Odpověď #1 kdy: 8. Duben 2016, 09:54:39 »
Komu by nefungovala táto aplikácia, odporúčam Total recall call recorder
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.killermobile.totalrecall
program je platený, ale je to jediná aplikácia, ktorá na mojom lg wine smart dokáže nahrávať obe strany bez nutnosti používať reproduktor telefónu. S prístupnosťou je to trošku horšie. Nastavenia sa ale dajú nájsť po aktivovaní nepopísaného prvku nad prvkom označeným ako všetky. Okno s nastaveniami je už relatívne prístupné. Prehrávanie a spravovanie nahrávok odporúčam riešiť pomocou externého správcu súborov. Ak by nahrávanie nefungovalo, skúste nastaviť formát na amr. Program nahráva aj hovory uskutočnené cez LTE, teda vzorkovacia frekvencia je v tomto prípade 16 KHZ. Nepodarilo sa mi rozchodiť automatické posielanie nahrávok na dropbox, nasmeroval som ich ale do priečinka, ktorý sa mi s dropboxom synchronizuje automaticky.