Autor Téma: Problémy s certifikátmi vo firefoxe  (Přečteno 2602 krát)

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Problémy s certifikátmi vo firefoxe
« kdy: 12. Únor 2016, 18:14:26 »
Pozdravujem,
Pred pár dňami som prešiel na windows 10 a nainštaloval som najnovší Firefox 44. Na väčšine webových stránok ale dostávam chybové hlášky:

Vlastník servera accounts.firefox.com nakonfiguroval svoju stránku nesprávne. Kvôli ochrane vašich údajov pred odcudzením, Firefox blokuje pripojenie k tejto webovej stránke.
Táto stránka používa HTTP Strict Transport Security (HSTS), čím určuje, že Firefox sa k nej má pripájať len zabezpečene. Výsledkom toho je, že pre tento certifikát nie je možné pridať výnimku.

alebo niečo podobné, len sa tam objavuje sec_error_unknown_issuer

Neviete niekto náhodou, čo s tým? Niekedy sa dá prideliť vínimku, často ale nie a dosť ma to otravuje. Je pravda, že som pôvodne importoval profil z win 7 skúsil som ten profil aj zahodiť, ale nepomohlo a chyba s certifikátom sa objavuje stále. Máte nejaké nápady? Zatiaľ som skúsil:
- preinštalovať firefox
- skontrolovať časovú zónu. Mám tam Bratislava, Belehrad.
Ak skúsim stránku navštíviť v Internet Exploreri, problémy s ccertifikátom sa neobjavujú.
Ako antivírus tu bol predvolene MC Afee, ten som zahodil a nahodil som Eset 9.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Problémy s certifikátmi vo firefoxe
« Odpověď #1 kdy: 12. Únor 2016, 19:30:51 »
OK, zda sa, ze riesenie je pomerne jednoduche. Povodne som na instalaciu FF pouzil Ninite.com. skusil som teda odinstalovat, vymazat profil a nainstalovat pouzitim instalatora z getfirefox.com. zda sa, ze problem sa vyriesil, dokonca funguje aj povodny zalohovany profil. Takze vec, ktora mi mala setup pocitaca urychlit ma znacne zabrzdila.

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Problémy s certifikátmi vo firefoxe
« Odpověď #2 kdy: 22. Únor 2016, 18:10:22 »
Odvolavam, predosle riesenie sa zdalo byt spravne len docasne. Po restarte sa opat vsetky stranky tvarili ako nedoverihodne, nezabezpecene a skodlive. Par dni som to nechal tak, pridaval som vynimky, ale myslim, ze dnes som uz fakt prisiel na riesenie. Cele to u mna sposobuje Antivirus eset nod32 9, ktory do prehliadaca ma zavadzat vlastny doverihodny korenovy certifikat. Ak toto v Esete vypnem, firefox sa tvari, ze vsetko je v poriadku. Zatial to mam teda vypnute, podla vsetkeho to ale nie je uplne bezpecne riesenie. Vidim tu moznost nahrat korenovy certifikat do prehliadaca rucne, ale akosi mi to NVDA nechce aktivovat, takze zajtra na to vezmem vidiacu osobu. Medzitym (len aby ste vedeli) som skusil starsi firefox, firefox portable, aktualizovat windows, pomodlit sa, zahresit, vyspat sa... jedine, co bolo zvlastne, ze chrome portable taketo problemy nema. Druha zvlastna vec je, ze ak som v Esete docasne vypol kontrolu, tak problem pretrvaval, co ma privadzalo k tomu, ze Eset to nerobi.
« Poslední změna: 22. Únor 2016, 18:11:58 od ondrej_rosik »