Autor Téma: Doplnky, ktoré v mirande používam a osvedčili sa mi  (Přečteno 879 krát)

ondrej_rosik

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog
Doplnky, ktoré v mirande používam a osvedčili sa mi
« kdy: 17. Září 2016, 14:06:38 »
V tomto texte sa budem venovať doplnkom, ktoré používam, pričom sa vyhnem protokolom, lebo tie predpokladám poznáte. Hovorím o Mirande NG, dostupnosť pre IN som nezisťoval, predpokladám, že väčšina ľudí už migrovala na NG

AutoShutdown:
- Ak často potrebujete vypnúť alebo uspať PC po alebo v nejakom čase, dá sa to urobiť po nainštalovaní tohto doplnku. V hlavnom menu pribudne položka Autoshutdown, kde môžete nastaviť všetko potrebné. Zaujímavá je aj možnosť, že počítač sa vypne ak dostane Miranda správu s konkrétnym kľúčovým slovom.

Message export:
Umožňuje exportovať históriu kontaktov do čistého textu. Po inštalácii v strome ponuky options pribudne nastavenie msg export, odkiaľ sa dá aj ten export uložiť. (Pozor, môže to celkom dlho trvať a na Win 10 sa Miranda tvári, že nereaguje, treba vydržať).

QuickSearch:
ak máte kopu kontaktov, môže sa zísť práve tento plugin. Po nainštalovaní v hlavnom menu pribudne ikonka quick search. Pred použitím odporúčam v options rozbaliť vetvu contacts, tam nájsť quick search. Je tam prvok označený ako list 2 v ktorom môžete nastaviť, čo sa má zobrazovať vo výsledkoch. Osobne si myslím, že veci ako gender, last seen, last event a podobne väčšinou netreba, takže začiarknite len položky 4, 5, 6,7 zhora. Ich popis sa dá čítať v NVDA len pomocou objektovej navigácie alebo plošného prezerania. K samotnému hľadaniu sa dostaneme cez hlavné menu, položka quick search. Do edit poľa napíšeme reťazec, napr "iva". Shift+tab prejdeme do zoznamu, kde vidíme všetky výsledky. Na požadovanom kontakte dáme enter.

RecentContacts:
Zobrazuje kontakt list, ale usporiada ho podľa posledných správ, teda na vrchu je kontakt, od ktorého ste naposledy dostali správu. Vytvorí ikonku v hlavnom menu s názvom recent contacts. Na túto položku sa dá nastaviť aj skratka, nastavuje sa v options > customize >hot keys. V options je aj vetva recent contacts, kde sa dá nastaviť, čo sa má pri kontaktoch zobrazovať.

XSoundNotify:
Môj zatiaľ posledný objav. Umožňuje nastaviť zvuk pre prichádzajúcu správu samostatne pre konkrétne kontakty. Teda každá osoba môže mať vlastný zvuk, ktorý sa ozve, ak vám pošle správu. Praktické použitie: Mám v mirande okrem Facebooku aj pracovný jabber server, do ktorého sú pripojení všetci zamestnanci našej firmy. Ak mi píše niekto z Facebooku, ozýva sa mi predvolený zvuk pre prichádzajúcu správu. Pre kontakty z jabber servera som nastavil iný zvuk, takže ich viem odlíšiť (nakoľko ak píše niekto na pracovnom jabberi, tak to asi bude dôležitejšie a mal by som tomu venovať pozornosť). Zvuky sa nastavujú buď vo vetve sounds > x sound notify. Je tam zoznam kontaktov. Tlačidlom choose vyberáme zvuk, tlačidlom test play si zvuk prehráme. Jednoduchšia cesta je priamo v kontextovom menu daného kontaktu zvoliť položku custom contact sound.