Autor Téma: Rumola - nástroj na lúštenie Captche  (Přečteno 7686 krát)

pietro4044

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Rumola - nástroj na lúštenie Captche
« kdy: 26. Červenec 2018, 10:03:00 »
Nedávno som narazil na zaujímavú alternatívu, ktorá vo forme rozšírenia v prehliadači google Chrome dokáže rozpoznávať obrázkové Captche. Ide o rozšírenie Rumola – bypass Captcha, ktoré vyvinul Victor Surogin zo skypinput.com. Služba funguje podobne ako Webvisum, no rozdiel je v tom, že je spoplatnená a dá sa nainštalovať do prehliadačov Chrome, Firefox a Safari(v súčasnosti doplnok nefunguje vo Firefoxe Quantum). Okrem Windows je použiteľná aj v operačnom systéme Android.
Inštalácia rozšírenia do prehliadača Chrome:
V prehliadači Chrome na stránke http://skipinput.com potvrdíte odkaz Get Rumola extension for chrome. Následne pozitívne potvrdíte všetky výzvy prehliadača. Po nainštalovaní rozšírenia si otvoríte cez menu alt alebo zadaním príkazu chrome:extension do adresného riadku správcu rozšírení.
Na otvorenej stránke navigáciou po nadpisoch vyhľadáte nainštalované rozšírenie Rumola a aktivujete tlačidlo podrobnosti. V novootvorenom okne navigáciou po tlačidlách vyhľadáte tlačidlo možnosti, ktoré aktivujete. Otvorí sa stránka, kde sú informácie o nastavení rozšírenia, vrátane prihlasovacích údajov. Vyhľadáte položku s textom purchase more credits(kúpiť viac kreditov), ktorú aktivujete. Pozor, táto položka sa javí s NVDA ako čistý text, ale keď je na nej umiestnený kurzor, tak po jej aktivácii sa otvorí stránka, kde sa dajú zakúpiť kredity, t.j. balíky s počtom možných rozpoznaní obrázkových kódov. Balíky sú vo dvoch variantoch, 50 kreditov za 0,99 amerických dolárov s platnosťou na jeden rok a 150 kreditov v cene 1,99 amerických dolárov s platnosťou na šesť mesiacov. Po potvrdení vybratého balíka budete presmerovaný na platobnú službu PayPal, kde zrealizujete svoju platbu. Ihneď po realizácii platby na serveroch Rumoly budete mať vytvorený používateľský účet, o čom vás informuje mail, v ktorom dostanete prihlasovacie meno a heslo. Tieto údaje zadáte v nastaveniach rozšírenia a doplnok môžete začať používať.
Ako to funguje?
Po načítaní webovej stránky, ktorá obsahuje Captchu, Rumola buď automaticky Captchu deteguje, o čom ste informovaní anglickou hlasovou hláškou Captcha found on this page, alebo ju detegujete manuálne cez kontextové menu na editačnom poli aktiváciou položky use this field to enter Captcha. Samotné rozpoznanie kódu spustíte opätovnou aktiváciou položky use this field to enter Captcha v kontextovom menu. Do pár sekúnd sa program pokúsi na serveroch Rumoly rozpoznať obrázkový kód a v prípade úspechu ho automaticky vloží do požadovaného editačného poľa, o čom budete informovaný hlasovou notifikáciou. Už som písal, že služba je platená, ale poplatok je len symbolický. Ak ste na PayPale, nemusíte nikomu ďalšiemu zverovať údaje vašej platobnej karty a získate možnosť rozpoznávať obrázkové kódy. Ak nechcete „kupovať mačku vo vreci,“ rozšírenie si môžete vyskúšať na prvých piatich obrázkových kódoch bezplatne počas prvých troch mesiacov hneď po prvotnej inštalácii do prehliadača.