Autor Téma: hodinky  (Přečteno 5166 krát)

Svetluška

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
hodinky
« kdy: 30. Červen 2010, 14:33:31 »
Svetlo sveta uzreli nové hodinky, pracujúce na princípe Breillových digitálnych číslic. Obrázok a článok v angličtine je k dispozícií na  http://obviousmag.org/en/archives/2010/05/haptica_-_braille_watch.html . Čo na ne hovoríte? Uvítali by ste možnosť vlastniť takýto exemplár, alebo uprednostňujete klasický otvárací ciferník?

Marek

• Administrator
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Re: hodinky
« Odpověď #1 kdy: 30. Červen 2010, 15:10:13 »
Ja si uz dlho pozeram cas len na hodinkach na mobile resp. na pc, takze mi nechyba ani jeden sposob, ale mozno sa to bude zdat ludom pohodlnejsie ako hladat, kde su rucicky... :)
Marek Macko
administrátor fóra

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 1. Červenec 2010, 19:42:57 »
Hm no pozoruhodny napad. Kto vie kolko to bude stat ak sa to bude jedneho dna vyrabat. Ja v sucasnosti pouzivam silen-t od spolocnosti tissot. Maju celkom zaujimavy sposob "oznamovania" casu. Robia to prostrednictvom vibraciii. Su ukrutne drahe a jediny dovod pre co som si ich kupil bol fakt ze su to jedine slepecke vodotesne hodinky (zistit od spoluplavcov na plavarni kolko je hodin byva niekedy fakt velmi tazke) pri ktorych mi vyrobca potvrdil ze su naozaj vhodne na plavanie. Nasiel som aj par dalsich alternativ ale od vyrobcu som sa dozvedel ze su len water resistant a vraj ak sa s nimi pojdem "vo vode prehrnat" tak prijdem o zaruku. viac info o tych silen-t je tu:
http://www.tissot.ch/virtualdata/usersmanual/137-en.pdf
Pred nimi som pouzival stare dobre ruske natahovacie rakety (este ich mam doma, maju cca 15 rokov a stale idu) a ked sa mi tieto pokazia, urcite sa vratim k raketam a nebude to len z nostalgickych dovodov. :) Tieto su fajn ale kym sa cez tie vybracie "vykecaju"...
Peter Lecký, Stopka n.o.

Svetluška

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16. Srpen 2010, 18:21:57 »
Wow, tie od Tissotu vyzerajú veľmi zaujímavo. Koľko v nich asi vydrží baterka?

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 16. Srpen 2010, 18:53:58 »
Su v nich vlastne 2 baterky pretoze na "uzivenie" vybracneho motorceka treba dost vela prudu. Moje oslavia v septembry 2 roky a este som nemenil. Vyrobca tvrdi ze by mali tie baterky vydrzat prave 2 roky. Dost to ale zalezi na tom ake tazke je pre pouzivatela odcitat cas. Su ludia ktori si ohmatavaju cifernik dlhsie a teda je pri kazdom odcitani casu dlhsie aktivny a hodinky dlhsie vibruju. V diskusnych forach niektori ludia pisali ze menia po roku tak ze je to asi pomerne individualne. Cca pol roka som ich pouzival kazdy den ako budik (potom som prestal lebo v niektore rana boli prilis malo otravne na to aby ma zobudili resp som bol asi ja tazsie zobuditelny) teraz ich uz pouzivam len ako reminder cez den ked viem ze niekam chcem v nejakom case ist a nechcem prehliadnut ten cas alebo ako budik so zaloznym budikom ked chcem minimalizovat pravdepodobnost ze v izbe zobudim niekoho kto tam spi. Ech tento kus beletrie mal nacrtnut ako ich asi vyuzivam aby bolo lahsie odhadnut kolko tie baterky v nich vydrzia.
Peter Lecký, Stopka n.o.

Svetluška

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 17. Srpen 2010, 01:11:08 »
Tak nech este dlho dobre a spolahlivo sluzia! Potom im (hodinkam) za mna pogratuluj k sviatku v septembri :P

peter

• Reset Staff
  • Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Re:hodinky
« Odpověď #6 kdy: 20. Červen 2013, 22:29:04 »
Tak a uz melu z posledneho. Necele 3 mesiace im do piatich rokov chybaju a mne nacim prvy krat baterky vymenit. Ale konecne. V poslednej dobe ich uz radsej ani do vody nehruzim, lebo vyrobca v prirucke tvrdi, ze by bolo nacim kazdy rok v autorizovanom servise zistit, ci tesnenia nezostarli, ci su stale vodotesne a to ja pocas celeho ich uz nie velmi kratkeho zivota zanedbavam.
No ale pri behoch sa v slanych moriach potu kupu a doteraz im to neuskodilo. Len ja mam vzdy ruku ciernu, co pri takych drahych hodinkach dost prekvapuje.
Btw uz sa nevyrabaju.
Peter Lecký, Stopka n.o.